Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

חברה לאחזקת מבנים – העדיפו חברה לאחזקת מבנים, לטובתכם

חברה לאחזקת מבנים – העדיפו חברה לאחזקת מבנים, לטובתכם
קרדיט PIXABAY

רבים אינם מודעים להשפעה הענקית שיש לבניין שאינו מתוחזק כראוי, על שווי דירתם. כן, יש לבניין שבו נמצאת הדירה המון השפעה גם על שוויה, הרי שהיא חלק בלתי נפרד ממנו.

במאמר זה ננסה להאיר את עיניכם כלפי הצורך ההולך וגובר בחברת אחזקת מבנים.

במדינת ישראל הקטנה, אין הרבה מקום לבנייה. משמעות הדבר כפי שברור לכולם היא שככל שהשנים עוברות כך הבניינים הופכים לגבוהים יותר ויותר. אין ברירה אחרת, ולכן רובנו כבר גרים בבניינים, והמגמה הזו תלך ותמשיך.

ההבדל בין הבניינים שנבנים היום לבין בניינים שנבנו פעם הוא עצום, שכן לבניינים מאוד גבוהים מתווספות מערכות רבות שבעבר לא היו. משאבות מים, גנרטור חירום, ועוד.

חברה לאחזקת מבנים - העדיפו חברה לאחזקת מבנים, לטובתכם
קרדיט PIXABAY

מכירת דירה בבניין – קשה יותר בבניין מוזנח

היום כשאר אני מנסים למכור את דירתנו, הקונים הפוטנציאלים לא ישאלו רק על כיווני אויר אלא גם עם השכנים. הם יציצו בחדר המדרגות, ובחדר האשפה, וינסו להרגיש את רמת האחזקה של הבניין.

בניין שאינו מתוחזק ומנוקה כראוי,  ירחיק קונים.

בנוסף לכך שהדיירים יכולים להירתע על פי ראות עיניהם מהבניין, ישנה אפשרות שיגיע שמאי אשר בהחלט מודע למערכות הרבות שקיימות בבניין, ועשוי אף לשאול או לבקש לראות את הגנרטור, חדר המשאבות, וכד'.

הרחקת הדיירים הפוטנציאלים, אינה הבעיה היחידה שמגיעה יחד עם בניין לא מתוחזק.

מערכות מאוד יקרות שאינן מתוחזקות באופן שוטף יהרסו

גנרטור, משאבות מים, מערכות כיבוי אש, ספרינקלרים, מטפים, שער, מעליות ועוד מערכות רבות המשתנות מבניין לבניין, הן מערכות שמצריכות על פי חוק תחזוקה שוטפת. כל מערכת עם הזמנים והטיפולים שלה.

רבים אינם מודעים לכך ומזניחים את המערכות הללו.

שימו לב שבניין שבו ועד הבית אינו מייחס חשיבות למערכות אלה לא רק שעובר על החוק, אלא גם מסכן באופן מידי את חייכם. זו אינה אמירה דרמטית לצורך המאמר. ללא קשר לחברת אחזקה, בקשו מועדי הבתים להראות לכם חשבוניות על טיפולים שבוצעו בבניין, זו זכותכם המלאה.

הבעיה היום יומית העיקרית, שמעסיקה בעלי דירות בהקשר זה של מערכות מורכבות ויקרות היא שלעיתים, מרוב הזנחה, המערכות הללו נהרסות.

להחליף גנרטור עולה מאוד יקר, כך גם להחליף משאבת מים, או מערכת כיבוי אש. הרבה יותר מאשר עלות התחזוקה השופטת במרוצת השנים.

העלות הגבוהה הזאת כמובן מתחלקת בין כל הדיירים למרות שועד הבית הו שהזניח.

להלן המערכות העיקריות שקיימות בבניינים מגורים:

חשמל

המערכת החשמלית בבניין גבוה מורכבת ביותר ומצריכות אדם בעל הסמכה מתאימה לכל טיפול שמתבצע.
ארונות חשמל בכל קומה, כבלים שמחברים ביניהם, גנרטור, ועוד חלקים מורכבים רבים. הם אלה שדואגים לכך שחשמל יגיע בבטחה לביתנו. כל חלק במערכת הזו שאינה מתפקד כראוי עשוי לגרום לבעיות רבות

מעליות

כולנו מכירים את המדבקה אשר נמצאת בכל מעלית ומציינת מתי היה הטיפול האחרון. מיותר לציין שמעלית שלא עברה טיפול במועד הנכון זו עבירה על החוק, והיא מסכנת חיים.

מערכות מים

כולנו משתמשים במים ולכן בכל בניין ישנה מערכת מורכבת שמזרימה את המים לכל הבתים. בבניינים מעל 4 קומות כבר קיימת משאבת מים שתפקידה להזרים מים לקומות העליונות באותו לחץ כמו התחתונות.

מאגר

במגדלי מגורים חייב להיות מאגר מים. הוא מספק מים במקרי חירום. לדוגמא, במקרה של שריפה המאגר מחובר למערכת הכיבוי בבניין. דוגמא נוספת, במקרה והעירייה לא תוכל מסיבות אלו ואחרות לספק מים לאזורים מסוימים בעיר נאלץ להשתמש במי המאגר. מאגר זה מצריך תחזוקה שוטפת, ניקיון וחיטוי, החלפת אטמים, ועוד. מערכות חירום

תפקידן של מערכות החירום בבניין הינו לשמור על חיי אדם. בנוסף הן עוזרות לנו לנהל אורך חיים תקין במידה וישנן תקלות. דוגמאות למערכות החירום בבניין הן מאגר המים, גנרטור חשמל. ועוד.

תפקידן של מערכות החירום משמעותי ולכן על פי חוק ישנה התייחסות רבה לכך שתפעולן יבוצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים בלבד אשר מועסקים על ידי חברות האחזקה.

לסיכום, לא רק שבאחזקת מבנים ישנה חשיבות רבה לאיכות חיינו. ישנה חשיבות רבה גם לבטיחות שלנו, ולעלויות השוטפות שלנו בחיי היום יום. ובמיוחד, במידה ולא מבצעים אחזקה לבניין כראוי, שאנו חשופים לעלויות גבוהות מאוד, וירידת ערך הדירות שלנו. היזהרו מועדי בתים שאננים והצטרפו בהקדם לחברת אחזקה מובילה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
במילים פשוטות, מה כולל טיפול באלכוהול וסמים?
כאשר אתם צריכים טיפול בהתמכרויות, אתם עשויים לקבל אותו דרך...
מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...