Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

זינוק במספר הישראלים ששיפצו את בתיהם לעומת שנים עברו

זינוק במספר הישראלים ששיפצו את בתיהם לעומת שנים עברו

יותר שיפוצים, יותר כסף: סקר השיפוצים השנתי של  מרכז הבניה הישראלי מתפרסם הבוקר ומגלה מספר נתונים מעניינים. הסקר נערך ע"י חברת גיאוקרטוגרפיה במהלך חודש דצמבר האחרון בקרב 1,500 משקי בית המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל, ובוצע לקראת תערוכת "בתים ומבטים 2010", התערוכה הגדולה בארץ לבנייה פרטית, לשיפוצים ולחידוש הבית שתתקיים בין ה- 26-29.4.2010, בגני התערוכה בתל אביב.

בנקודת הסקר העכשווית היו כ- 56,580 משפחות במהלך של שיפוץ. 245,000 משפחות שיפצו או משפצות במהלך השנה האחרונה את ביתן. הנתונים דומים למחקר הקודם שנערך בחודש מרץ האחרון, והמסקנה – כרבע מהציבור בישראל משפצים או שיפצו את ביתם בשנתיים האחרונות.

גובה ההשקעה הממוצעת לשיפוץ עלה, והוא עומד השנה על 42,640₪ למשפחה לעומת 30,328₪ בממוצע למשפחה אשתקד. קיימת ירידה של כ- 10% בכמות המשפחות המשפצות בתקציב של עד 10,000 ₪ ועלייה של 10% בכמות המשפחות המשפצות בתקציב של 50,000 ₪ ומעלה. המקפצה הגדולה ביותר בעלות השיפוץ הממוצע הינה פי 2 בכמות המשפחות המשפצות בסכום של 100,000 ₪ ומעלה. "ניתן להשליך את השינויים המהותיים בגובה תקציב השיפוץ בשינוי שחל בחצי השנה האחרונה באטמוספרה הצרכנית, בכך שאוכלוסיות בעלות אמצעים הרשו לעצמם להיכנס לתהליך של שיפוץ יקר, שהוקפא עד כה" מסביר קובי לנגליב, מנכ"ל מרכז הבניה הישראלי, את הנתונים.

מתוך קהל המשפצים השנתי 38% שיפצו או משפצים בית צמוד קרקע. כמות המשפצים של בתים צמודי קרקע גדולה משמעותית מהיחס של צמודי קרקע מסך בתי האב במדינה שהינו כ- 15%. במסגרת הסקר עולה שמשפחה שגרה בבית צמוד קרקע משפצת את ביתה אחת לכ-6 שנים לעומת משפחה שגרה בדירה ומשפצת את ביתה אחת לכ-10 שנים.

קיימת עלייה מובהקת בכמות המשפחות ששיפצו מטבח, סלון, חדר אמבטיה וחדרי שירותים. מה שמעיד על עלייה בהיקפי השיפוץ כפי שמתבטאת בעלות השיפוץ הממוצעת. עפ"י נתוני הסקר, לשוק השיפוצים נמכרים כ- 105,350 מטבחים בשנה הנמכרים דרך רשתות המטבחים ונגרים. בישראל משופצים בשנה 98,000 חדרי אמבט ו- 78,400 חדרי שירותים. רק 29,400 בתי אב משפצים את כל הבית, וכל השאר מבצעים שיפוצים חלקיים. סך הכול על פי נתוני הסקר עולה ששוק השיפוצים עומד על מעל 10 מיליארד שקלים בשנה.

"מהנתונים עולה שכמו שראינו בשנה שעברה,רק כ-23% מקרב המשפחות המשפצות נעזרות בשירותים של מעצב פנים או אדריכל. לפיכך, את פתרונות הידע והמידע לכאלה שאינם נעזרים באדריכלים או מעצבי פנים נותנים החברות המספקות חומר, בעלי המקצוע, ארגונים כמו מרכז הבנייה הישראלי ומרכז המבקרים בגעש, פורטלי אינטרנט כמו www.adira.co.il המיועד לקהל המשפצים, וכן תערוכה כמו "בתים ומבטים" שתתקיים באפריל הקרוב, ומציעה לציבור המשפחות המשפצות תחת קורת גג אחת מידע רב המלווה במרכזי ייעוץ ומאות חברות המביאות חידושים לצרכן. חשוב מאוד לקבל מידע מקצועי ואמין, ולבדוק את כלל ההתפתחויות בשוק, לפני שנכנסים להליך של שיפוץ" מסכם מנכ"ל מרכז הבניה הישראלי, קובי לנגליב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
כל מה שצריך לדעת על בניית ממ"ד לבית
מקלטים הם תוספות חיוניות לבתים פרטיים, כי המספקים הגנה מפני...
שני פרויקטים בשותפות הקבוצות בית ירושלמי ויובלים אושרו להפקדה ע"י הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים בתוך זמן שיא של כ- 4 חודשים בלבד
מדובר בפרויקטי פינוי בינוי להקמת 450 יח"ד חדשות ב-2 פרויקטים...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
קבוצת בית ירושלמי תקים מגדל בן 30 קומות מעורב שימושים בכניסה לעיר- בית הכרם
הוועדה המחוזית נתנה תוקף לפרויקט "פני העיר" בבית הכרם הכולל...
עיצוב פנים הוא לא תמיד מה שחשבתם
אם נכנסתם לבית והרגשתם בו נוח מיד, ראיתם שכל הפריטים...
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
דירות בנופים מרהיבים של הסביבה
דירות למכירה בנווה שאנן חיפה מייצגות פלח ייחודי בשוק הנדל"ן...
סקיצות חלוקה בחישוב מדויק
עולם הסקרים והמיפוי עבר כברת דרך ארוכה עם התקדמות הטכנולוגיה....