Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

זינוק במספר הישראלים ששיפצו את בתיהם לעומת שנים עברו

זינוק במספר הישראלים ששיפצו את בתיהם לעומת שנים עברו

יותר שיפוצים, יותר כסף: סקר השיפוצים השנתי של  מרכז הבניה הישראלי מתפרסם הבוקר ומגלה מספר נתונים מעניינים. הסקר נערך ע"י חברת גיאוקרטוגרפיה במהלך חודש דצמבר האחרון בקרב 1,500 משקי בית המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל, ובוצע לקראת תערוכת "בתים ומבטים 2010", התערוכה הגדולה בארץ לבנייה פרטית, לשיפוצים ולחידוש הבית שתתקיים בין ה- 26-29.4.2010, בגני התערוכה בתל אביב.

בנקודת הסקר העכשווית היו כ- 56,580 משפחות במהלך של שיפוץ. 245,000 משפחות שיפצו או משפצות במהלך השנה האחרונה את ביתן. הנתונים דומים למחקר הקודם שנערך בחודש מרץ האחרון, והמסקנה – כרבע מהציבור בישראל משפצים או שיפצו את ביתם בשנתיים האחרונות.

גובה ההשקעה הממוצעת לשיפוץ עלה, והוא עומד השנה על 42,640₪ למשפחה לעומת 30,328₪ בממוצע למשפחה אשתקד. קיימת ירידה של כ- 10% בכמות המשפחות המשפצות בתקציב של עד 10,000 ₪ ועלייה של 10% בכמות המשפחות המשפצות בתקציב של 50,000 ₪ ומעלה. המקפצה הגדולה ביותר בעלות השיפוץ הממוצע הינה פי 2 בכמות המשפחות המשפצות בסכום של 100,000 ₪ ומעלה. "ניתן להשליך את השינויים המהותיים בגובה תקציב השיפוץ בשינוי שחל בחצי השנה האחרונה באטמוספרה הצרכנית, בכך שאוכלוסיות בעלות אמצעים הרשו לעצמם להיכנס לתהליך של שיפוץ יקר, שהוקפא עד כה" מסביר קובי לנגליב, מנכ"ל מרכז הבניה הישראלי, את הנתונים.

מתוך קהל המשפצים השנתי 38% שיפצו או משפצים בית צמוד קרקע. כמות המשפצים של בתים צמודי קרקע גדולה משמעותית מהיחס של צמודי קרקע מסך בתי האב במדינה שהינו כ- 15%. במסגרת הסקר עולה שמשפחה שגרה בבית צמוד קרקע משפצת את ביתה אחת לכ-6 שנים לעומת משפחה שגרה בדירה ומשפצת את ביתה אחת לכ-10 שנים.

קיימת עלייה מובהקת בכמות המשפחות ששיפצו מטבח, סלון, חדר אמבטיה וחדרי שירותים. מה שמעיד על עלייה בהיקפי השיפוץ כפי שמתבטאת בעלות השיפוץ הממוצעת. עפ"י נתוני הסקר, לשוק השיפוצים נמכרים כ- 105,350 מטבחים בשנה הנמכרים דרך רשתות המטבחים ונגרים. בישראל משופצים בשנה 98,000 חדרי אמבט ו- 78,400 חדרי שירותים. רק 29,400 בתי אב משפצים את כל הבית, וכל השאר מבצעים שיפוצים חלקיים. סך הכול על פי נתוני הסקר עולה ששוק השיפוצים עומד על מעל 10 מיליארד שקלים בשנה.

"מהנתונים עולה שכמו שראינו בשנה שעברה,רק כ-23% מקרב המשפחות המשפצות נעזרות בשירותים של מעצב פנים או אדריכל. לפיכך, את פתרונות הידע והמידע לכאלה שאינם נעזרים באדריכלים או מעצבי פנים נותנים החברות המספקות חומר, בעלי המקצוע, ארגונים כמו מרכז הבנייה הישראלי ומרכז המבקרים בגעש, פורטלי אינטרנט כמו www.adira.co.il המיועד לקהל המשפצים, וכן תערוכה כמו "בתים ומבטים" שתתקיים באפריל הקרוב, ומציעה לציבור המשפחות המשפצות תחת קורת גג אחת מידע רב המלווה במרכזי ייעוץ ומאות חברות המביאות חידושים לצרכן. חשוב מאוד לקבל מידע מקצועי ואמין, ולבדוק את כלל ההתפתחויות בשוק, לפני שנכנסים להליך של שיפוץ" מסכם מנכ"ל מרכז הבניה הישראלי, קובי לנגליב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדירות בפרויקט אשטרום קריית היובל ממשיכות להיחטף
כ-110 דירות נמכרו ונותרו למכירה דירות אחרונות בפרויקט * 7...
עיר הנדל״ן בסימן ערים מתחדשות ומשרדים מניבים
מנכ''ל עיריית ירושלים: "ההתחדשות העירונית מצליחה בירושלים כי אנחנו מספקים...
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ - חשיבות כלכלית בראי הקהילה שמאי מקרקעין...
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה...
עיריית ירושלים אישרה 3 תוכניות חדשות להתחדשות עירונית
עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, המליצה להפקדת 3...
מהו ייעוץ משפטי ברכישת דירה?
עבור רבים, רכישת דירה היא למעשה העסקה הכלכלית החשובה והגדולה...
המדריך השלם לשמאי מקרקעין בירושליים 
מבוא: מהו שמאי מקרקעין? (מהי הערכת שווי?) הערכת שווי היא תהליך...
חברת עדן מסכמת את שנת 2022 ופותחת את השנה הבאה. פיתוח רובע הכניסה לעיר, שדרוג אזורים, רחובות ואנרגיה ירוקה: התוכניות של חברת עדן לשנת 2023
דירקטוריון חברת עדן, סיכם את הפעילות בשנת 2022 ואישר את...
אושרה תכנית העבודה של החברה העירונית 'אריאל' לשנת 2023
דירקטוריון החברה העירונית 'אריאל', בהובלתו של יו"ר הדירקטוריון, ראש העיר...
התקבל היתר בנייה למתחם השני בפרויקט 'שדרות היובל' - פרויקט 'פינוי-בינוי' הראשון בשכונת קריית היובל בירושלים
המהפך הגדול בשכונת קריית יובל בירושלים כבר כאן. השכונה הירושלמית...