Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

השקעה של מליוני שקלים בתוכנית לקידום צעירים ונשים בירושלים

השקעה של מליוני שקלים בתוכנית לקידום צעירים ונשים בירושלים
צילום: ויקטור זיסלין

ראש העיר ירושלים ניר ברקת והשרה לשוויון חברתי חה"כ גילה גמליאל חתמו  על הסכמים בהיקף של מיליוני שקלים, לקידום תכניות לצעירים, נשים ואוכלוסיות נזקקות. בין התכניות: הקמת מרכזי צעירים, קידום נשים, שירותי "עיר חכמה", קידום אוכלוסיות רווחה ועולים ופעילות ספורט במזרח העיר בהשקעה של מיליוני שקלים

במסגרת שיתוף הפעולה יקודמו תכניות במגוון תחומים ובהם תמיכה במרכז הצעירים והקמת מרכז צעירים למגזר החרדי ולמגזר הערבי, עידוד מעורבות חברתית, קידום מעמד האישה בעיר, תכנית ליוצאי אתיופיה, רווחת התושבים הוותיקים, פעילות ספורט במזרח העיר ועוד. עיריית ירושלים היא הרשות המקומית הגדולה ביותר שזוכה לקבל מענקים אלו.

צילום: ויקטור זיסלין

השרה לשוויון חברתי , ח"כ גילה גמליאל הסבירה כי ייחודיותם של ההסכמים עליהם חתמו היא בכך שזו הפעם הראשונה שמשרד ממשלתי אינו "מנחית" על רשות מקומית תכניות, אלא מעמיד בפניה סל מגוון של תכניות לבחירתה– "למעשה, אנו נותנים לרשות "לתפור לעצמה את החליפה" שבאמת מתאימה לה ולתושביה. ההסכמים עליהם חתמנו השבוע ייטיבו וישפרו את רווחתם של תושבי ירושלים על הצעירים שבהם, על הוותיקים והנשים. בנוסף, במסגרת המענק של המשרד לשוויון חברתי לעירייה בנושא פיתוח הדיגיטציה יחוו תושבי ירושלים שיפור משמעותי בהנגשת השירותים שיקבלו מהעירייה. אני שמחה על שיתוף הפעולה עם ידידי ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ובטוחני כי עוד נצעד דרך ארוכה ביחד לרווחת תושבי העיר".

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים הודה לשרה על שיתוף הפעולה והתמיכה ואמר "המגוון האנושי של ירושלים הוא הייחוד, האתגר ומקור הכוח שלה. לכן קידום השוויון החברתי בעיר הוא אחד היעדים המובהקים שלנו. הסכמי התמיכה שחתמנו עליהם יאפשרו לנו להרחיב עוד יותר את מגוון הפעילויות שאנו יוזמים כל העת עבור כלל האוכלוסיות בעיר."

אלדד וייל, מנכ"ל "צעירים במרכז" מסר כי מרכז הצעירים של ירושלים הוא ארגון הצעירים המוביל בעיר ומהגדולים והחלוציים בארץ. "לירושלים יש המון להציע לצעירים, והודות לתמיכה המשמעותית של המשרד לשוויון חברתי נצליח להעמיק ולהרחיב את הפעילות החשובה בתחומי פיתוח קריירה, אקטיביזם ומעורבות חברתית."

הטקס התקיים במרכז הצעירים של עיריית ירושלים, מהוותיקים בארץ והמוביל שבהם. מרכז הצעירים פועל בירושלים מזה כ-11 שנה, ולאורך השנים סייע בקידום מדיניות עירונית בתחומי צעירים, סטודנטים ומשפחות צעירות. המרכז פועל כיום בתחום פיתוח קריירה לצעירים, במתודת עבודה ייחודית אותה מאמצים עוד ועוד ארגונים וגופים דומים ברחבי הארץ, וכן בתחום האקטיביזם והמעורבות החברתית. "צעירים במרכז" מהווה בית לצעירים בירושלים ומעניק מענה מדויק לכל אחת ואחד, על פי צרכיו הייחודיים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תערוכה חדשה של אמנות אתיופית מסורתית במוזיאון לאמנות יהודית בירושלים
"חכמה בבטן כמו אור בכד" – משמעות הפתגם האתיופי הינה...
״ספורט - המשחק של כולנו״ בסוכת נשיא המדינה
נשיא המדינה ורעייתו אירחו הבוקר כ-4,000 מאזרחי ישראל בסוכתם המסורתית כמיטב...
חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד: בית הנשיא הואר בוורוד ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן
לרגל פתיחת חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד המצוין בחודש אוקטובר,...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
אירוע האמנות השנתי הגדול, הותיק והמשפיע ביותר יוצא לדרך!
פסטיבל ״מנופים״ 24-28 באוקטובר 2023 *אירוע מרכזי בהר ציון *מופעים ותערוכות *...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
אתרוג, לולב, הדס וערבה בכיכר ולירו: שוק ארבעת המינים המסורתי של ירושלים חוזר!
שלישי-שישי, י"א-י"ד תשרי תשפ"ד, 26-29/9/2023 בכיכר ולירו המחודשת הכניסה חופשית לכבוד...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...