Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

השוואת קופות גמל להשקעה תסייע לכם רבות לטווח הארוך

השוואת קופות גמל להשקעה תסייע לכם רבות לטווח הארוך
קרדיט Freepik.com

בשנת 2016 קופות הגמל להשקעה הפכה למכשיר חיסכון אטרקטיבי וגמיש במיוחד. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי ניתן למשוך את הכספים בכל עת, לנייד את הקופה בקלות ולעבור בין מסלולי ההשקעה השונים ללא עלות נוספת. כיום, אנשים מבינים את החשיבות של החיסכון אך גם רוצים לדעת כי ברגע שהם יזדקקו לסכום כסף הוא יעמוד לרשותם. לפיכך, קופת גמל להשקעה הפכה לאחד ממכשירי החיסכון הפופולאריים ביותר

קרדיט Freepik.com

מי מנהל את קופות הגמל להשקעה?

מרבית קופות הגמל מנוהלות בידי חברות הביטוח וחלק מהן בבתי ההשקעות. החברות השונות גובות דמי ניהול עבור השקעת הכספים במסלולים השונים. דמי הניהול נגבים מההפקדה ומהצבירה הקיימת. על פי החוק דמי הניהול המירביים אותם ניתן לגבות עומדים על 4% מסך ההפקדה + 1.05% מסך הצבירה. חשוב להדגיש שמדובר במכשיר חיסכון תחרותי. לכן מומלת לבצע השוואת קופות גמל להשקעה ולבחור בדמי ניהול אטרקטיביים.

מדידת התשואות שעשו קופות הגמל

כאשר פונים לבחור קופות גמל להשקעה חשוב להסתכל על דמי הניהול שלהם יש השפעה על רווחיות הכספים, אך לא פחות חשוב להשוות בין הקרנות השונות. השוואה חכמה לא מתייחסת לתקופה ספציפים. מרבית החברות יתהדרו בתשואות מוצלחות שנעשו בשנה ספציפית אך אם נסתכל בראיה רחבה על פני מספר שנים יתכן כי התשואות שלה לא מאד אטרקטיביות ביחס למתחרות. השוואה חכמה צריכה לבחון הצלחה עקבית על פני חמש שנים לפחות, זה מראה על מדיניות השקעה נכונה ויכולת לחזות את השווקים המשתנים.

סיכון גבוה או סיכון נמוך?

קופת גמל להשקעה מאפשרת לבחור בין מסלולי השקעה שונים. חשוב להבין שלבחירת מסלול השקעה יש השפעה על התשואות. כאשר בוחרים במסלול בעל סיכון גבוה יש לקחת בחשבון את התנודתיות הרבה. אמנם יש פוטנציאל רווח גבוה, אך מנגד גם פוטנציאל להפסד. תיק במסלול שמרני יותר יאפשר השקעה סולידית עם תשואה בהתאם. מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות בבחירת המסלול הנכון על פי המאפיינים האישיים. בדרך כלל ככל שהכסף מיועד לטווח ארוך מסלולים בעלי סיכון יתאפשרו. ככל שמתקרבים לגיל פרישה או למועד בו פודים את הכסף ההמלצה תהיה לבחור במסלול סולידי.

השקעה חכמה בקופת גמל להשקעה

כאשר בוחרים באפיק השקעה זה אפשר להנות מהרבה יתרונות. אך חשוב להבחין בין סוגי קופות הגמל השונות. ישנן קופת גמל המיועדות לקצבה והן מתאימות לחוסכים לפנסיה. כאשר בוחרים בקופת גמל חשוב לוודא שהיא מיועדת להשקעה. מומלץ לקרוא מעט על ההיסטוריה ולבדוק את את תשואות קופות גמל על פני השנים. בנוסף חשוב לדעת מהם מסלולי ההשקעה שהן מציעות ודמי הניהול הנגבים. את כל המידע ועוד, אפשר למצוא באתר גמל נט. מנוע מקצועי המאפשר השוואה בין קופות גמל, קרנות השתלמות, קופות גמל להשקעה, פוליסות חיסכון וקרנות פנסיה

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...
איך להתמודד עם הארכת מעצר?
מעצר הוא הליך לא פשוט שגורם לעצורים רבים להרגיש פחד...
למה כדאי לכם לתת למערכות הבית החכם לדאוג לכם?
כשהמכשירים החכמים שלכם שוטפים עבורכם כלים, מבשלים, מנקים, מוציאים את...