Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

השבט אמר את דברו

השבט אמר את דברו

ראש העיר, ניר ברקת  חנך יחד עם יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס אלוף (במיל') עוזי דיין, את המבנה החדש של שבט הצופים "היובל" ברחוב זנגוויל בשכונת קריית יובל. הטקס התקיים בהשתתפות הנהגת הצופים וחברי התנועה ותושבי שכונת קריית יובל.

שבט הצופים "היובל" מרכז ילדים ונוער משכבות ה' עד יב' משכונות דרום מערב העיר: קריית היובל, מלחה, רמת דניה, רמת שרת ועוד. השבט משמש כעוגן עבור המשפחות החילוניות בקרית יובל והסביבה. בשנים האחרונות גדל השבט וכיום עומד על מעל ל-350 חניכים והינו שבט הצופים הגדול ביותר באזור. מבנה השבט החדש נבנה על ידי האגף למבני ציבור בעיריית ירושלים ומפעל הפיס בהשקעה של כ- 4 מיליון ₪ ועתיד לשמש למגוון פעילויות חינוך, פנאי והעשרה לבאי המקום.

ראש העיר ניר ברקת: "מבנה הקבע לשבט הצופים "היובל" הינו חיזוק נוסף לציבור הנוער והמשפחות הצעירות של קריית יובל והסביבה. עיריית ירושלים רואה חשיבות רבה בהשקעה במנהיגות הצעירה והעתידית של העיר ובחיזוק תנועות הנוער הפועלות בבירה".

שבט "היובל" הוקם לפני 55 שנה, תחילה פעל השבט בצריף שנמסר לו על יד בית הספר אגרון. בסביבות שנת 1970 הוקם חדר נוסף- "הספרייה"- לזכר בוגר השבט שנהרג, איציק גולדנברג ז"ל. בשנת 1985, נהרס הצריף המיתולוגי ובמקומו הוקם בית מפעל הפיס שכלל אולם ספורט בו פעל השבט במרתפי הבניין שאליהם נוסף מבנה יביל. כיום השבט זוכה למבנה אדריכלי מרשים אשר אף הוצג בפסטיבל "בתים מבפנים" האחרון.

ראש הנהגת צופי ירושלים, רותם רביבי: "חניכת המבנה החדש של שבט היובל היא דוגמא נוספת לשותפות העמוקה שבין עיריית ירושלים לתנועת הצופים. הנהגת ירושלים פועלת להרחיב את שורותיה, לרבות פתיחת שבטים חדשים בשכונות נוספות בעיר, במטרה לתת הזדמנות לבני נוער רבים נוספים לקחת חלק בפעילות החינוכית החשובה של תנועת הצופים".

סגן ראש העיר ובוגר השבט, עופר ברקוביץ': "לפני כמה שנים, כאשר הבנתי את הפוטנציאל של שבט היובל לגדול, אל מול חוסר התשתיות המתאימות, החלטתי להניע את פרויקט בניית המבנה. אחרי לא מעט קשיים ותהליך ארוך ולא פשוט, אני גאה מאד במבנה מאד במבנה שהוקם. אני בטוח שיאפשר את צמיחת השבט והתפחתותו ואת חיזוק קרית יובל כשכונה פלורליסטית. כמי שגדל בשבט וקיבל ממנו ערכים רבים, אני יודע שעשינו כאן דבר חשוב למען הנוער בירושלים."

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הנוער, אלעד מלכא: "אנחנו ממשיכים בתנופת המבנים לתנועות הנוער. שבט היובל הוא עוגן חברתי-קהילתי לקהילה הצעירה בשכונה ואני מברך על הבית שיהיה מעכשיו לחניכי הצופים בשכונה".

תנועת הצופים הינה  תנועת נוער  ממלכתית וציונית. בירושלים התנועה מונה כ-3500 חניכים, בחמש השנים האחרונות, היא גדלה ב- 20%. בשנה האחרונה עברה "הנהגת צופי ירושלים" שינוי משמעותי במסגרתו הוקמה הנהגה חדשה רק לשבטים הירושלמים ללא שבטים מיישובי הסביבה, מתוך ראיה של תנועת הצופים להתמקד ולהשקיע בקהל הנוער והילדים הירושלמי.

מאז כניסתו של ניר ברקת לראשות העיר, חל גידול ניכר במספר הילדים המתחנכים בתנועות הנוער וכיום מעל ל-40% מילדי מערב העיר חניכים בתנועות הנוער. מאז כהונתו של ברקת, תקציב יחידות הנוער במינהלים הקהילתיים הוכפל, תקציב תנועת הנוער שולש, ניתן מענה ל-13 מבני תנועות נוער במסגרת מבנים חדשים או במסגרת שיפוץ חללים בבתי ספר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...
Oh My Electric Eye - יצירת מחול בבכורה מאת דנה נעים חפוטה 3 באפריל במחול שלם בירושלים 4 באפריל במרכז סוזן דלל
Eye (העין האלקטרונית שלי) יצירתה החדשה של דנה נעים חפוטה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...