Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

המרכז לגיוס כספים: זינוק של 37% בשלושת החודשים האחרונים, בהגשת בקשות לגיוס משאבים מקרנות פילנתרופיה באמצעות מיקור חוץ

המרכז לגיוס כספים: זינוק של 37% בשלושת החודשים האחרונים, בהגשת בקשות לגיוס משאבים מקרנות פילנתרופיה באמצעות מיקור חוץ
צילום: freepik.

חני סודרי, מנכ"לית המרכז: "הזינוק בגידול מתאפיין בהלימה מובהקת עם המצב הכלכלי העולמי. בולטות במיוחד עמותות מתחומי הבריאות- גידול של 43%, רווחה (עזרה הומניטרית, כלכלית והגיל השלישי)- גידול של 39%, ילדים ונוער בסיכון- גידול של 37%. גם בקטגוריות של חינוך, תרבות, ספורט ואיכות סביבה ניכר גידול משמעותי"

סימני ההאטה המתחילים לחלחל במשק ולגעת בענפים שונים כולל ההיי-טק הישראלי, מגיעים כעת גם למגזר השלישי. בשלושת החודשים האחרונים, קיימת התעוררות רבה של 37% בהגשת בקשות לגיוס משאבים מקרנות פילנתרופיה באמצעות מיקור חוץ. כך עולה מנתונים שחושף המרכז לגיוס כספים, הפועל מזה כ-15 שנים בייעוץ לעמותות ולחברות לתועלת הציבור ובגיוס משאבים וכספים מקרנות הפילנתרופיה המובילות בעולם.

חני סודרי, מנכ"לית ומייסדת המרכז לגיוס כספים, ציינה "שלושת החודשים האחרונים מתאפיינים בגידול כללי בהגשת בקשות לגיוס משאבים של 37% בהשוואה לשנה שעברה, כשבולטות במיוחד עמותות מתחומי הבריאות- גידול של 43%, רווחה (עזרה הומניטרית, כלכלית והגיל השלישי)- גידול של 39%, ילדים ונוער בסיכון- גידול של 37%. נרשם גידול משמעותי גם בתחומי החינוך תרבות, ספורט, ביטחון ואיכות סביבה".

עוד הוסיפה סודרי, "בעיתות של מיתון ומשבר כלכלי, תפקידן של העמותות משמעותי וקריטי יותר מתמיד, כשהמטרה אחת-להבטיח את תמיכתן השוטפת באוכלוסיות הנזקקות לעזרה שמטבע הדברים ידרש לחיזוק. אם בעבר עמותות מסוימות היו מנסות להוביל גיוס משאבים באופן עצמאי אינהאוס, כיום הן מבינות שכדי להבטיח את המשכיותן הרציפה הן ידרשו למקסם את תוצאות הגיוס באמצעות אאוטסורסינג, כשם שחברות עסקיות וסטרטאפים נוהגים. אנו מעריכים כי בהמשך השנה נראה את הגידול בבקשות למיקור חוץ מעמיק ולכן, המלצתנו היא לשכור שירות מקצועי, עם יכולות מוכחות ורשת נטוורקינג ענפה".

חני סודרי. צילום: יניב איתן.

אייל אבידוב, סמנכ"ל במרכז לגיוס כספים, הוסיף "המטרה הסופית שלנו היא לעשות טוב ולהבטיח שכל העמותות הפעילות בזירה המקומית ימשיכו באין מפריע במלאכת הקודש שהן עושות. תהליך גיוס משאבים הוא ארוך, מסועף ואורך בממוצע כ- 3 שנים. נכון יהיה להעזר בגורמי מקצוע מיומנים שיצרו קשרים עמוקים ברבות השנים עם קרנות פילנתרופיה מובילות וידעו לעשות את ההתאמות הטובות ביותר בין אופיה של העמותה לבין התורמים הפוטנציאליים. בחירה במיקור חוץ אף תוביל למיקוד בליבת העשייה של אותו הגוף ובכך תגדיל את נפח הפעילות כשליתר דואגים אנשי מקצוע מיומנים".

אייל אבידוב. צילום: יניב איתן.

אודות המרכז לגיוס כספים-

המרכז לגיוס כספים, הנו גוף אשר הוקם בשנת 2009, מתוך שליחות לעשיית הטוב לחברה. הוא מסייע לעמותית ולארגונים ללא מטרות רווח, במתן שירותי Outsourcing בכל הקשור לייעוץ לעמותות, פיתוח משאבים וגיוס כספים מקרנות פילנתרופיות מובילות בחו"ל.

מרכז זה מהגדולים והמובילים בישראל בבעלותה והובלתה של חני סודרי, ביסס את מעמדו כבית של העמותות הודות לשיתוף פעולה מלא ופורה עם מיטב הקרנות הפילנתרופיות המדורגות ב- Top בעולם. בין לקוחות המרכז עד כה, נמנים למעלה מ- 1,000 עמותות בארץ ובארצות הברית, המקבלים סיוע וליווי חלקי, או מלא באמצעות החברה.

המרכז לגיוס כספים (מל"כ) מציג יכולות גיוס משאבים מוכחות במיקור חוץ ובכך, מאפשר להנהלת העמותה המגייסת להתפנות לליבת פעילותה המבורכת ולהותיר את מלאכת אסטרטגיית הגיוס, ניהול שלבי הגיוס והלוגיסטיקות למרכז-המתמחה במיקסום והגדלת מקורות המימון ופוטנציאל הגיוס. בלא מעט מקרים, לולא הסיוע שמספק המרכז, עמותות רבות שפעילות עד היום היו נסגרות ותרומתן לציבור הייתה פוסקת.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
פנחס שער ומשה קסטל: שתי דרכים בעלות אופי לאומי באמנות מודרנית
אוצר : ד"ר אלק ד' אפשטיין במוזיאון הצייר משה קסטל, מעלה...
"כמו האור בכד" (פתגם עממי אתיופי)
תערוכה במוזיאון לאמנות יהודית היכל שלמה בירושלים רח' המלך ג'ורג' 58...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
אירוע האמנות השנתי הגדול, הותיק והמשפיע ביותר יוצא לדרך!
פסטיבל ״מנופים״ 24-28 באוקטובר 2023 *אירוע מרכזי בהר ציון *מופעים ותערוכות *...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
אתרוג, לולב, הדס וערבה בכיכר ולירו: שוק ארבעת המינים המסורתי של ירושלים חוזר!
שלישי-שישי, י"א-י"ד תשרי תשפ"ד, 26-29/9/2023 בכיכר ולירו המחודשת הכניסה חופשית לכבוד...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...