Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

המיסה הגדולה

המיסה הגדולה
צילם ניב שמעון

בקונצרט החמישי בסדרה 'כלים וקולות' של הקאמרטה הישראלית ירושלים תבוצענה שתי יצירות ווקאליות  אהובות של שניים מהמלחינים הגדולים בכל הזמנים: המיסה הגדולה מאת מוצרט ו'חלום ליל קיץ' מאת מנדלסון.

הקונצרט החמישי בסדרה 'כלים וקולות' של הקאמרטה הישראלית ירושלים
צילום גלית דויטש

זאת בביצוע האנסמבל הקולי הישראלי בניהולו של יובל בן עוזר, זמרות הסופרן דנה מרבך ודניאלה סקורקה, זמר הטנור איתן דרורי וזמר הבריטון עודד רייך.

מנצח: אבנר בירון

מוזיאון תל אביב לאמנות
15.3 בשעה 13:00, 16.3 בשעה 20:00, 17.3 בשעה 20:00
תיאטרון ירושלים
19.3
בשעה 20:00

בקונצרט "המיסה הגדולה", החמישי בסדרה "כלים וקולות" של תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים יבוצעו שתי יצירות מופת: המיסה הגדולה בדו מינור מאת מוצרט והמוסיקה ל"חלום ליל קיץ" מאת מנדלסון. התזמורת ומנהלה המוסיקלי אבנר בירון שינצח על הקונצרט, יארחו לביצוע היצירות את האנסמבל הקולי הישראלי בניהולו של יובל בן עוזר ואת  זמרות הסופרן דנה מרבך ודניאלה סקורקה, זמר הטנור איתן דרורי וזמר הבריטון עודד רייך.

"המיסה של מוצרט עומדת בשורה אחת עם היצירות הווקאליות הגדולות ביותר" אומר אבנר בירון. "הפתיחה "חלום ליל קיץ" נכתבה ע"י מנדלסון בגיל 17! מאוחר יותר השלים את המוסיקה למחזה של שייקספיר. שתי היצירות נושקות לפסגת המוסיקה בשתי תקופות שונות – הקלאסית והרומנטית".

דנה מרבך סופרן

בעלת תואר ראשון בזמרה מן האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ותואר שני בתחום השיר האמנותי מן האקדמיה למוזיקה בהמבורג, הייתה חברה ב"מיתר אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית, ובשנים 2014-2012 נמנתה על סולני בית האופרה של לוצרן. הופיעה באופרה הישראלית ובבתי אופרה באירופה.

זוכת מלגות קרן רונן, קרן התרבות אמריקה-ישראל והמכון הישראלי לאמנויות הזמרה.

הקונצרט החמישי בסדרה 'כלים וקולות' של הקאמרטה הישראלית ירושלים
photographer assaf kliger

דניאלה סְקוֹרְקָה סופרן

למדה בקונסרבטוריון בכרמיאל, שירתה בצה"ל במעמד מוזיקאית מצטיינת והשלימה תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. במהלך לימודיה העפילה למקומות הראשונים בתחרות הליד ובתחרות מנדלסון.

אחרי תקופת חברות ב"מיתר אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית, נפתחה לפניה קריירה סולנית, בה היא מופיעה בין היתר עם הפילהרמונית הישראלית, הקאמרטה הישראלית ירושלים וההרכבים הצרפתיים "האמנויות הפורחות" (Les Arts Florissants) בניצוח כריסטי ו"הכשרונות הליריים" ((Les Talens Lyriques בניצוח רוּסֶה.

דניאלה סקורקה זכתה בפרס הראשון ע"ש מיכל אורן בתחרויות האביב בזמרה, בפרס על ביצוע מצטיין ליצירה ישראלית, תרומת מירה זכאי לזכר הוריה – שניהם במסגרת תחרויות האביב של קרן התרבות אמריקה-ישראל, ובמקום השלישי בתחרות לשירת בארוק ע"ש צ'סטי באינסברוק.

הקונצרט החמישי בסדרה 'כלים וקולות' של הקאמרטה הישראלית ירושלים
קרדיט מגל עטר.

איתן דרורי טנור

לאחר השלמת לימודיו באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, היה חבר ב"מיתר אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית והרבה לשיר בסדנת האופרה הבין-לאומית שליד המכון הישראלי לאמנות השירה(IVAI)  בתל אביב-יפו.
הופיע עם הפילהרמונית הישראלית ועם התזמורת הסימפונית חיפה, מופיע בקביעות בפסטיבל "אבו גוש" ושר ממיטב הרפרטואר האורטורי עם גופי מוזיקה רבים.

דרורי זכה למלגות מטעם קרן שרת, קרן רונן, הקרנות בוכמן-היימן, אלי לאון וסידוניה ברקוביץ' והמכון הישראלי לאמנות השירה(IVAI) .

הקונצרט החמישי בסדרה 'כלים וקולות' של הקאמרטה הישראלית ירושלים
eilam rotem photographer

עודד רייך בריטון

בעת לימודיו לקראת התואר הראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים היה בין מקימי "נביאי הקווינטה", אנסמבל ששר מוזיקה של ימי הביניים ובארוק. ב-2011 היה לחבר ב"מיתר אופרה סטודיו", והיום הוא מרבה להופיע במסגרת האופרה הישראלית ועם גופי מוזיקה בארץ ומחוצה לה.

 

האנסמבל הקולי הישראלי

מנהל מוזיקלי: יובל בן עוזר

מאז נוסד בידי יובל בן עוזר בשנת 1993, כבש את מקומו כגוף המקהלתי הקאמרי המוביל בישראל. שרים בו זמרות וזמרים מקצועיים והוא זוכה לשבחים מאנשי מקצוע, מן הקהל וממבקרים. הרפרטואר שלו משתרע ממוזיקת ימי הביניים ועד ליצירות בנות זמננו, ובכלל זה יצירות אוונגרדיות ופסקולי סרטים.

האנסמבל מופיע עם התזמורות המובילות בישראל, ובהן הפילהרמונית הישראלית, הקאמרטה הישראלית ירושלים, הסימפונית ירושלים, תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית והסימפונית הישראלית ראשון לציון. משתת]ף בסדרות קונצרטים בארץ ומשתתף בפסטיבלים בינלאומיים. האנסמבל נתמך בידי מִנהל התרבות במשרד התרבות והספורט, עיריית תל אביב, מפעל הפיס, קרנות ואנשים פרטיים.

מנצחו ומנהלו המוזיקלי של האנסמבל הקולי הישראלי, יובל בן עוזר

בוגר האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובית הספר למוזיקה באוניברסיטת אינדיאנה שבארצות הברית. כמנצח אורח ניצח על כל התזמורות החשובות בישראל ועל תזמורות באירופה ובדרום אמריקה. בן עוזר מרבה לשתף פעולה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. כמנצח המקהלה עבד בקונצרטי הפילהרמונית, משמש גם כמנהל המוזיקלי של מקהלת הקיבוץ הארצי והוא יועץ ומרצה מבוקש בתחום השילוב בין מוזיקה לעבודת צוות וניהול.

אבנר בירון מנהל מוסיקלי ומנצח

חדשנות ומעוף מאפיינים את אבנר בירון, המייסד, המנהל המוסיקלי והמנצח הקבוע של הקאמרטה הישראלית ירושלים. בעבודה שיטתית, מאומצת ויצירתית הקנה לתזמורת יוקרה בארץ ובעולם, והופעותיה תחת שרביטו זוכות לשבחי הביקורת, לאמון המנויים הוותיקים ולהערכתם של מצטרפים חדשים.

הקונצרט החמישי בסדרה 'כלים וקולות' של הקאמרטה הישראלית ירושלים
צילום גלית דויטש

זוהי העונה ה-35 של הקאמרטה הישראלית ירושלים. מלבד הופעותיה בארץ, הופיעה גם באולמות מרכזיים בפריס, באמסטרדם, בברלין, בלוצרן, בבאזל, בז'נבה, במדריד, בניו יורק, בוושינגטון, בלוס אנג'לס, בשיקגו, באלסקה, בבייג'ין, בשנחאי, בטביליסי, בירוואן, בסידני, במלבורן, בבנגקוק בוורשה ועוד.

אבנר בירון בוחר לשלב, לצד יצירות אהובות של יוצרים בעלי שם, גם יצירות מסקרנות ונדירות מן המוזיקה העולמית. כמו כן מזמין בעבור התזמורת יצירות חדשות ממלחינים ישראלים.

אבנר בירון ניצח על התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, התזמורת הסימפונית חיפה והסינפונייטה באר-שבע, והוא מוזמן לנצח על תזמורות ברחבי העולם. כמו כן כיהן כמנהל המוסיקלי של פסטיבלים, ביניהם "אבו-גוש" ו"ימי מוזיקה וטבע בגליל".

ב-1994 החל בירון לכהן כראש האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. בשלוש הקדנציות של כהונתו הצעיד את האקדמיה להישגים מרשימים: הוא יזם את פתיחתה של מחלקה למוזיקה מזרחית, הקים את התזמורת הקאמרית של האקדמיה ויסד את הפקולטה למוזיקה רב-תחומית. בירון נבחר לכהן כחבר הוועדה המתמדת של ארגון האקדמיות הגבוהות למוזיקה באירופה ((AEC.

בשנת 2005 זכה בפרס שרת החינוך על מצוינות ותרומה אמנותית רבת-שנים בתחום המוזיקה בארץ, ובשנת 2013 העניק לו משרד התרבות והספורט פרס ע"ש אריק איינשטיין ליוצרים שתרמו להתפתחות התרבות הישראלית לדורותיה.

הקונצרט החמישי בסדרה 'כלים וקולות' של הקאמרטה הישראלית ירושלים
צילם ניב שמעון

תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים נוסדה בשנת 1983 ע"י פרופ' אבנר בירון. תוך זמן קצר תפסה מקום חשוב במפה המוסיקלית הישראלית, הפכה לתזמורת הקאמרית המובילה בישראל, ונחשבת כיום לאחת מהתזמורות הקאמריות הטובות בעולם. עבודתו המקצועית הבלתי מתפשרת של אבנר בירון עם התזמורת, שילוב נגנים עולים עם מוסיקאים ישראליים, ובניית תכניות קונצרטים מקוריות וייחודיות, הביאה את הקאמרטה לאיכויות מיוחדות, המתבטאות ברמת ביצוע גבוהה ביותר והקפדה סגנונית.

התזמורת מקיימת סיורי קונצרטים באירופה, ארה"ב, אוסטרליה והמזרח הרחוק, מוזמנת להופיע באולמות הקונצרטים המרכזיים בניו-יורק, לוס-אנג'לס, בוסטון, ברלין, אמסטרדם, פרנקפורט, מינכן, פריס, ציריך, וורשה, סידני, מלבורן, בייג'ין,  בנגקוק וכן בפסטיבלים חשובים באירופה, ומהווה שגרירת תרבות המייצגת את ירושלים ואת מדינת ישראל. תקליטורים בנגינת הקאמרטה זכו בפרסים וביקורות נלהבות בארה"ב ובאירופה.

התזמורת מקיימת סדרות קונצרטים למנויים בירושלים, בתל-אביב , בנס-ציונה, בסביון, בכפר שמריהו, בזכרון יעקב וכן מופיעה ביישובים נוספים ברחבי הארץ.

התזמורת תורמת תרומה מכרעת לעידוד היצירה המוסיקלית הישראלית המקורית ולשימורה. מאז הקמתה הזמין אבנר בירון עשרות רבות של יצירות ממלחינים ישראלים עבור הקאמרטה, אשר ביצעה והקליטה אותם בביצועי בכורה בארץ ובסיורי קונצרטים ברחבי העולם.

בשנת 1996 הזמינה עיריית ירושלים את הקאמרטה לפעול בירושלים. התזמורת מייחדת פעילות לעיר ירושלים. בנוסף לסדרות הקונצרטים הרגילים יזמה התזמורת גם פרויקט חינוך המיועד לילדי בי"ס וגנים. כמו כן יזמה התזמורת סדרת קונצרטים בשם "שבחי ירושלים", במסגרתם בצעה יצירות אשר נכתבו בהשראת ירושלים, כולל הזמנת יצירות מקוריות מהבולטים שבמלחיני העולם.

 

המיסה הגדולה – תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים
קונצרט מס' 5 בסדרה "כלים וקולות"
אבנר בירון מנצח ומנהל מוסיקלי
דנה מרבך סופרן
דניאלה סקורקה סופרן
איתן דרורי טנור
עודד רייך בריטון
האנסמבל הקולי הישראלי בניהולו המוסיקלי של יובל בן עוזר
בתוכנית:
מוצרט
מיסה בדו מינור (המיסה הגדולה), ק' 427.
מנלסון "חלום ליל קיץ" לסולנים, למקהלה ולתזמורת, אופ' 21, אופ' 61

מוזיאון תל-אביב לאמנות
יום ו 15.3 בשעה 13:00
מוצ"ש 16.3 בשעה 20:00
יום א' 17.3 בשעה 20:00

תיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון
יום ג' 19.3 בשעה 20:00

*הקונצרט יועבר בשידור חי ב -כאן קול המוסיקה

 

 

כרטיסים

מחיר כרטיס: 180-210 ₪.

לצעירים עד גיל 35 (במקומות ישיבה מוזלים): 50₪.

הזמנת כרטיסים במשרדי התזמורת: 1-700-55-2000  ובאתר של הקאמרטה הישראלית ירושלים

מספר נוסף לקונצרט בירושלים בלבד: 02-5605755

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הקרן לידידות תרמה רכב הסעות בקרוב לחצי מיליון שקלים למרכז לטיפול בקשיש בקהילה בירושלים
בכך יתאפשר למלב"ב בירושלים, המציע לקשישים עם דמנציה פעילות חברתית,...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
תערוכה חדשה בבנייני האומה, ירושלים "אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה
למעלה מ-1000 ילדי בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים ומכל רחבי...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
קבוצת בית ירושלמי תקים מגדל בן 30 קומות מעורב שימושים בכניסה לעיר- בית הכרם
הוועדה המחוזית נתנה תוקף לפרויקט "פני העיר" בבית הכרם הכולל...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...