Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

המדריך לרכישת רכב משפחתי

המדריך לרכישת רכב משפחתי

רכב הוא מוצר צריכה בסיסי עבור משפחות דתיות. בעזרת רכב פרטי ניתן למנוע את התלות בתחבורה ציבורית, לצאת לטיולים ברחבי הארץ יחד עם המשפחה ולשפר משמעותית את איכות החיים. באיזור ירושלים והשפלה הרכב גם משמש לנסיעות לעבודה וניתן לנצל אותו על מנת לחסוך בהוצאות. השאלה היא איך קונים רכב משפחתי ולמה כדאי להתייחס בתהליך הבחירה.

בשלב הראשון יש להחליט האם קונים רכב חדש או משומש. היתרונות של רכב חדש הם אמינות גבוהה, התאמה לצרכים ספציפיים ורמת בטיחות שאין שנייה לה. החסרונות הם מחיר גבוה וירידת ערך של כמה עשרות אחוזים בשנה. מנגד, היתרונות של רכב משומש הם מחיר נמוך ואספקה מיידית. החיסרון הוא מצב טכני ירוד והיצע יחסית מוגבל של אפשרויות. ההחלטה בין רכב משומש ויד שנייה צריכה להתקבל לפי מסגרת התקציב ועל פי הצרכים האישיים של כל משפחה.

רכב חדש: השוואת דגמים, נסיעת מבחן ובדיקת המפרט

מי שמחליט לקנות רכב חדש יכול לעשות זאת על ידי השוואה בין דגמים פופולאריים. כדאי לתת עדיפות לדגמים מומלצים וכך ליהנות מרכב אמין. דגמי טויוטה החדשים לדוגמא מציעים מגוון רחב של יתרונות מיוחדים עבור הציבור הדתית. הדגמים משתלמים מבחינה כלכלית, הם שומרים על יחס גבוה בהשוואה למותגים אחרים והם נחשבים אמינים מבחינה מכנית ובטיחותית.

מומלץ להגיע לאולמות התצוגה ולראות מקרוב את דגמי טויוטה החדשים. כנסו לאתר זה והתרשמו מכל דגמי טויוטה, וניתן כמובן לתאם נסיעת מבחן ולהשתמש בידע של אנשי המקצוע. נסיעת מבחן נותנת אינדיקציה טובה ליכולות של הרכב ולפונקציונאליות שלו. יש לבדוק האם הרכב מספיק גדול כדי להכיל את כל הציוד המשפחתי, האם תא המטען עולה בקנה אחד עם הדרישות והאם יש מקום גם לילדים או לתינוקות.

השוואה בין רכבים חדשים כוללת התייחסות למפרט הטכני. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא צריכים להיות מומחים למכונאות רכב כדי לזהות את היתרונות של דגמים מסוימים על פי המפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן. את הדגש שמים על צריכת הדלק, דירוג הבטיחות וגודל המנוע. מפרט טכני לסייע לבחירת דגם מוצלח בכל מסגרת תקציב נתונה.

רכב משומש: בדיקה במוסך אובייקטיבי והעברת בעלות מסודרת

ברכישת רכב משפחתי משומש יש דגשים מעט שונים שכדאי להתייחס אליה. קודם כל, אסור לקנות רכב יד שנייה לפני שלוקחים אותו לבדיקה במוסך אובייקטיבי. את הבדיקה מבצעים לפני שחותמים על חוזה או מעבירים כספים. בעזרת ממצאי הבדיקה ניתן לדעת האם המחיר שדורש בעל הרכב הוא אכן הוגן והאם יש מקום לפשרות והנחות.

העברת בעלות מסודרת על רכב משומש מתבצעת בסניפי הדואר. מומלץ לוודא שהרכב לא משועבד או מעוקל ולנצל את ההזדמנות על מנת לבדוק את היסטוריית הבעלות שלו. אלו צעדים קטנים שיעניקו שקט נפשי בטווח הארוך.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...
מידע הוא כוח – בעולם שבו אתם רוצים לייצר דירוג אשראי איכותי
היכולת שלנו לבנות תהליכי קבלת החלטות גם בתחום הפיננסי היא...