Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

החשיבות בעריכת צוואה יחד עם עורך דין צוואות

החשיבות בעריכת צוואה יחד עם עורך דין צוואות
קרדיט Freepik.com

צוואה – כולם מדברים עליה, היא מסכמת לתוכה חיים שלמים ויש לה השלכות מרחיקות לכת על העתיד של הקרובים לנו. ואם לא די בכך, ניתן לומר שהיא נחשבת למסמך החשוב ביותר עליו נחתום במהלך חיינו. סבורים שהגיע הזמן לערוך צוואה? לפניכם קצת מידע מעורך דין צוואות על איך עושים את זה נכון.

חרף החשיבות בעריכת צוואה, עדיין ישנם כאלה שמאמינים שאפשר לוותר עליה. לא מן הנמנע שבסיטואציה שכזו, יתעוררו מחלוקות קשות בין היורשים, יחד עם זאת חשוב להבהיר שגם עריכת צוואה לא תמיד תבטיח שקט, ולכן להתייעצות עם עורך דין צוואות טרם ובמהלך עריכת צוואה חשיבות רבה. עורך דין צוואות יבחן, כי הצוואה עומדת בכל הדרישות המשפטיות וכי מדובר בצוואה כשרה אשר יהיה קשה עד בלתי ניתן להביא לביטולה.

עריכת צוואות
קרדיט Freepik.com

חוק הירושה קובע ארבע צורות לעריכת צוואה

צוואה בכתב יד – היתרון העיקרי של עריכת צוואה בכתב יד הוא שמירה על פרטיותכם. אתם יושבים לבד, עורכים את המסמך וחותמים עליו. יחד עם זאת ישנם מספר כללים עליהם יש להקפיד בעת עריכתה ומכאן שגם אם אין ברצונכם לשתף אף אדם בדבר תוכנה כדאי להתייעץ עם עורך דין צוואות ביחס לאופן עריכתה.

צוואה בפני עדים – גם צוואה שתחתם בפני עדים ניתן לערוך לבד, אך במקרה שכזה בו ישנם עדים נוספים לתוכנה, יהיה נכון יותר לעשותה יחד עם עורך דין צוואות אשר בד"כ אף יהיה עד לעצם עשייתה ולתוכנה יחד עם עו"ד נוסף ממשרדו. עדים אלה לרוב יהיו בלתי תלויים ומכיוון שאין להם אינטרס זר במצב בו יתקפו את צוואתכם בעתיד, הם אלה אשר יעידו בבית המשפט ויעזרו ליורשיכם להגן על הצוואה ולהביא לקיומה בהתאם לרצונותיכם.

צוואה בפני רשות – גם את הצוואה הזאת ניתן לערוך לבד, אך לאחר מכן יש להביא אותה בפני רשות – לדוג' שופט, דיין או נוטריון, אשר יחתום עליה ויאמת את האמור בה, גם במקרה זה עדיף לאמת את הצוואה בפני נוטריון שמשמש גם עורך דין צוואות, על מנת שזה יוודא שלא נפלה טעות בעריכתה ויהיה ניתן לקיימה ככתבה וכלשונה.

צוואת שכיב מרע – מעצם רצונו של המחוקק להביא למצב בו יוגשם ככל הניתן רצונו של אדם שנפטר נולדה צוואת שכיב מרע, על אופן עריכת צוואה מסוג זה ניתן לומר שהיא  ציטוט מילותיו של נפטר ברגעיו האחרונים. גם כאן למשמעות ולאופן עריכתה והגשתה לרשם  הירושות חשיבות מכרעת. לכן, אם אתם חושבים שהייתם עדים למקרה בו אדם, ממש טרם פטירתו, אמר לכם כיצד יש לנהוג ברכושו, חשוב שתפנו לקבלת ייעוץ בהקדם האפשרי מעורך דין צוואות על מנת שזה יסביר לכם כיצד יש לפעול בשביל להוציא את רצון הנפטר אל הפועל.

בנוסף, חוק הירושה קובע מהן ההתניות אותן יכול המצווה לקבוע בצוואתו. כך, במקרים מסוימים באמצעות מנגנון פשוט ניתן לקבוע סנקציה אשר תמנע מצד שחושב להגיש התנגדות לצוואה לחשוב טוב טרם יעשה זאת.

חשוב לזכור, מי שרואה עצמו נפגע ומקופח בצוואה, לרוב ינסה לעשות שימוש בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת להביא לביטולה. מכאן שלעריכת צוואה בהתאם לכללים שנקבעו בחוק ובפסיקת בתי המשפט לענייני משפחה, בצורה מוקפדת ומדויקת  חשיבות עליונה.

לעורכי הדין ממשרדנו, חסון פרץ משרד עורך דין צוואות, ניסיון רב בתכנון מנגנוני הורשה והעברת רכוש בין דורית באמצעות עריכת צוואות על סוגיהן, קיומם צוואות, וכן בהליכים משפטיים בהם עורכי הדין ממשרדנו נדרשים לייצג בהליכי התנגדות והגנה על צוואות.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
במילים פשוטות, מה כולל טיפול באלכוהול וסמים?
כאשר אתם צריכים טיפול בהתמכרויות, אתם עשויים לקבל אותו דרך...
מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...