Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הושג הסכם על תקציב ירושלים – 700 מיליון ש"ח יוקצו לעיר

הושג הסכם על תקציב ירושלים – 700 מיליון ש"ח יוקצו לעיר
(צילום: עמיעד טאוב)
(צילום: עמיעד טאוב)

הושג הסכם על תקציב ירושלים – 700 מיליון ש"ח יוקצו לעיר

לאחר מו"מ ארוך, הגיע הצוות שמינה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראשות מנכ"ל משרדו, אלי גרונר, להסכם על תקציב עיריית ירושלים לשנת 2017.לפי ההסכם, תקצה הממשלה 700 מיליון ₪ לעיריית ירושלים.

ההסכמות התאפשרו לאור התגייסות  משרדי הממשלה להגדלת התמיכה בעיר.בימים האחרונים התנהלו דיונים מרתוניים, בהובלת גרונר, עם משרדי הפנים, החינוך, הבריאות, ירושלים, הרווחה, התרבות והספורט והתיירות, אשר החליטו להקדיש משאבים מיוחדים לעיר.

גרונר הנחה במסגרת ההסכמות להקים צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד הפנים, בהשתתפות נציגים של משרדי רה"מ, האוצר וירושלים, אשר ישלים את עבודת המטה לגיבוש מתווה רב שנתי קבוע למענק הבירה ויציג את המלצותיו לשרים עד ליום ירושלים (24.05.2017).

גרונר ברך על ההסכם:"ירושלים היא עיר בעלת מעמד סמלי מיוחד שאין עליו עוררין. התקציב נועד כדי לחזק את ירושלים, לא רק כבירת העם היהודי, אלא כמוקד ציוני שתושביו מעוניינים להשאר בו ולהתפתח בו. כל הממשלה מחוייבת למשימה הזו.

אני מודה לשר האוצר, לשר ירושלים ומורשת, לראש עיריית ירושלים, לממונה על התקציבים, ולעמיתיי, מנכ"לי משרדי הממשלה ומנכ"ל עיריית ירושלים, שנרתמו לטובת המטרה החשובה הזו".

השר ירושלים ומורשת, זאב אלקין: "ירושלים זקוקה לחיזוקים רבים במגוון תחומים על מנת להביא לידי ביטוי את מעמדה כעיר הבירה של מדינת ישראל. מדובר בתקציב אסטרטגי שיצעיד את ירושלים צעד אחד קדימה ואני כולי תקווה שזהו רק הצעד הראשון ברשימת צעדים שנוביל יחד על מנת לחזק את חוסנה הכלכלי ובתוך כך את חוסנה הלאומי של ירושלים.

אני רוצה להודות למנכ"ל משרד רה"מ, לשר האוצר, לראש עיריית ירושלים, לממונה על התקציבים באוצר, למנכ"לי משרדי הממשלה ומנכ"ל עיריית ירושלים על הנכונות שלהם לסייע לעיר."

ראש העיר, ניר ברקת: "אני שמח שהצלחנו יחדיו להוביל מהלך שהביא את בעיית התקציב של ירושלים לשולחנה של הממשלה בהובלתו של ראש הממשלה. הסכם זה הוא ניצחון גדול עבור ירושלים, בירת ישראל, הממשלה הכירה בעמדתי שיש  לסגור את הפער התקציבי שלנו. הודות להסכם זה, חסכנו את הכאב של פיטורי אלפי עובדים. נוכל להמשיך ולדאוג ליותר חינוך, ליותר ניקיון, ליותר תרבות ויותר רווחה ומקומות תעסוקה. להצלחה הזו שותפים ארגון ההורים, ההסתדרות וארגוני העובדים, המינהלים הקהילתיים וכל אוהבי ירושלים. אני מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו ומנכ"ל משרדו, אלי גרונר, על המאמצים הגדולים, לשר האוצר משה כחלון ולאנשי משרדו, לשר ירושלים ומורשת , זאב אלקין, לשר הפנים, אריה דרעי ולמשרדו, ולכל שרי ומשרדי הממשלה שנרתמו לסייע, לשותפינו חברי הנהלת העיר, למנכ"ל העירייה ולדרג המקצועי וכמובן ברכות לתושבי ירושלים ואוהביה. לקראת יום חגה ה-50 לאיחודה של ירושלים אני מאחל לכולנו שנת ירושלים מוצלחת".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...