Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

הוצאת דרכון רומני

הוצאת דרכון רומני
קרדיט PIXABAY

רומניה היא אחת המדינות האהובות ביותר על ישראלים כיום. מלבד בתי הקזינו הנהדרים המושכים תיירות ישראלית רבה הרי שרומניה היא הרבה מעבר לכך. במדינה נפלאה זו תמצאו נופים עוצרי נשימה, אתרים היסטוריים וטירות מהפנטות. כל אלה ביחד עם העובדה שרומניה יהודים רבים עלו לישראל לאורך השנים והקימו בישראל משפחות גדולות ומרובות וכיום מהווים את אבן היסוד המחבר בין המדינות. משנת 2007, השנה שבה רומניה הצטרפה לאיחוד האירופי, יותר ויותר ישראלים החלו לפעול לטובת הוצאת דרכון רומני ועדכון האזרחות הרומנית שלהם כדי ליהנות מכל היתרונות הכרוכים בכך. דרכון רומני הוא דרכון אירופאי לכל דבר ועניין כיום כך שהוא מקנה זכויות רבות למחזיק בדרכון זה.

הוצאת דרכון רומני
קרדיט PIXABAY

היתרונות מהם נהנים מחזיקי הדרכון הרומני:

  • לימודים – מעבר לעובדה שיהיה לכם קל יותר ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה במדינות האיחוד האירופי השונות הרי שגם תוכלו לזכות בלימודים מסובסדים ומלגות שונות. במקומות מסוימים אף מאפשרים לימודים בחינם.
  • מגורים חוקיים – כדי לגור במדינות אחרות באיחוד האירופי ו/או ברומניה (הנחשבת כעת לחלק אינטגרלי מהאיחוד האירופי) יש הצורך בדרכון אירופאי. הוצאת דרכון רומני תאפשר לכם בהחלט ליהנות מזכות זה מבלי שתיחשבו מהגרים לא חוקיים.
  • עבודה – תוכלו לעבוד בצורה חוקית ועם תנאים סוציאליים מלאים באחת ממדינות האיחוד האירופי.
  • השקעה ונדל\"ן – אם אתם מחפשים להשקיע בנדל\"ן במדינות היעד בהחלט יעזור לכם להיות בעלי דרכון רומני. התשואה להשקעות נדל\"ן ברומניה בכלל ובמדינות האיחוד האירופי בפרט ידועות כגבוהות יותר מאשר בישראל ולכן קורצת להרבה מאוד משקיעים ישראלים.
  • תנועה חופשית יותר וביטחון לעצמכם ולמשפחתכם – באמצעות דרכון אירופי תוכלו להיכנס באופן חופשי למעל 150 מדינות בעולם המבטלות לגמרי את הצורך בוויזה לבעלי דרכון זה. כמו כן במידת הצורך חס וחלילה תוכלו להעתיק את מקום מגוריכם לאירופה יותר בקלות ובמהירות.

הוצאת דרכון רומני – איך זה מתבצע?

הוצאת דרכון רומני אורכת מספר שלבים. כדאי מאוד להיעזר באיש מקצוע מנוסה שילווה אתכם בהליך. תידרשו לדעת רומנית ברמה בסיסית לפחות, להכיר את ההיסטוריה של רומניה לפחות ברמה סבירה וכמובן להיות בעלי אזרחות רומנית. אם אין לכם אזרחות רומנית תקפה אנו ממליצים לקרוא מדריכים נפרד בנושא זה, לטפל קודם באזרחות הרומנית ורק אז לפועל להוצאת הדרכון הרומני. לאחר שיש בידכם את האזרחות תוכלו להגיש את הבקשה בשגרירות רומניה בישראל (יושבים בתל אביב. מדברים בעיקר רומנית כך שתצטרכו להביא אתכם אדם הדובר היטב את השפה כדי שילווה אתכם). תצטרכו להגיש מספר מסמכים: תעודת אזרחות על שם המבקש, תעודת לידה עם מספר זהות רומני, תעודת נישואין עם מספר זהות רומני ואת טפסי הבקשה אותם תוכלו להוריד מהאינטרנט או לקבל בשגרירות ולמלא במקום. עלות הבקשה כרוכה באגרה של 520 שקלים.

בשל ענייני השפה, תרגום המסמכים, חותמת הנוטריון לאימות המסמכים והמידע בהם ועניינים ביורוקרטיים רבים, בהחלט מומלץ לפנות אל משרד מקצועי המטפל בבקשות מסוג זה ויכול לבצע את העבודה עבורכם בעלויות נמוכות יחסית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...