Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

הדרך אל עבר עתיד נקי

הדרך אל עבר עתיד נקי
credit: canva.com

בשנים האחרונות ניתן לראות כי המודעות ויכולות הטיפול שניתן להעניק למכורים מתרחבות. מכוני גמילה שונים מציעים טיפולים כאלה ואחרים על מנת לסייע לאדם להיפטר מההתמכרות שלו ולהצליח לפתוח דף נקי לעתיד חופשי יותר. ההתמכרות לסמים או לאלכוהול היא בעיה פסיכולוגית, חברתית ותרבותית, ועל מנת להיות מסוגלים לשבור את מעגל ההתמכרות הזה תוכלו לפנות אל מכוני גמילה שונים אשר יוכלו לעזור.

בעוד אנשים רבים נוטים לעשות את ההפרדה בין סמים לאלכוהול, חשוב לזכור כי שניהם הינם סמים פסיכו – אקטיביים אשר משפיעים על התודעה ברמה גבוהה ועלולים להוביל להתמכרות קשה. תהליך ההסתגלות לשני החומרים ההלו דומה כמו גם ההשלכות הנפשיות והפיזיות. בשלב הראשון החומר נכנס לגוף ומתחיל להשפיע על המערכות השונות, מעניק לצורך את החוויה המיוחדת אותה חיפש. בשלב הבא מתפתחת סבילות לחומר ועל כן עולה הכמות הנצרכת ונוצרת תלות בשימוש. זאת מפני שבלעדי החומר הגוף מתחיל לחוות תסמיני גמילה גופניים ונפשיים קשים.

התמכרות גופנית קשה

אלכוהול הוא אחד הסמים הקשים ביותר לגמילה. זאת מפני שההתמכרות הפיזית של הגוף היא כל כך קשה, שתסמיני הגמילה, מעבר להיותם לא סימפטיים במיוחד, עלולים להביא לתסמינים גופניים קשים עד למצב של הזיות, מצבים פסיכוטיים ואף פרכוסים. מומלץ כי את התהליך גמילה זה יתבצע במסגרת של מכון גמילה מאלכוהול, שם ניתן יהיה לקבל את התמיכה הרפואית הנדרשת על מנת להקל על ההתמודדות עם תסמיני הגמילה.

הקושי שבגמילה

בדומה להתמכרות לאלכוהול, גם התמכרות לסמים מביאה עימה קשיים רבים בעת גמילה. תסמינים פיזיולוגיים רבים כמו גם תסמינים נפשיים ותלות שקשה מאוד להיפטר ממנה. מכון גמילה מסמים יכול לעזור במציאת דרכי התמודדות עם החיים בלא ליווי של הסם, כמו גם יצירת דפוסי חשיבה נכונים וחיוביים אשר נועדו למנוע לכמיהה לסם לחזור ולהשתלט על החיים. ההתמודדות עם החזרה לחיים נורמטיביים יכולה להיות לא פשוטה, אך מרכז הגמילה יסייע לכם בהתמודדות הרגשית, בהשתלבות בחברה ובמקום תעסוקה, כמו גם בהתמודדות עם דרישות החיים בשגרה וההשלכות אשר נותרו עוד מהתקופה בה ההתמכרות הייתה בשיאה.

להיות אדון לגורלכם

אמנם תהליך הגמילה מאלכוהול וסמים הינה דרך מפותלת ומאתגרת, אך היא שווה את ההשקעה שלכם. היא זו שיכולה להחזיר לכם את השליטה על החיים שלכם מבלי להיות תלויים בחומרים פסיכו – אקטיביים אשר מכתיבים את חייכם. המרכז הרפואי הגדול בישראל לגמילה מסמים קשים ואלכוהול "רנסנס – ויקטוריה" מציע לכם את המקום הבטוח והתומך אשר יכול לשמש כסביבה בטוחה לתחילת תהליך הגמילה. זהו מקום בעל צוות מקצועי ומנוסה אשר יכול לסייע לכם למצוא את הדרך שלכם להתחיל את החיים מחדש. זאת בעזרת מתן סיוע לרכישת כלים ומיומנויות חדשות להתמודדות עם חיי היום יום העמוסים והמלחיצים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אנחנו יכולים לעזור לילדים שלנו לישון יותר טוב
אם יש דבר אחד אותו אתם לומדים ברגע בו אתם...
109 שופטים ורשמים בכירים הצהירו אמונים בפני נשיא המדינה, בטקס הגדול ביותר שהיה
נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים היום, יום ראשון, י״ז...
באילו מיומנויות מנעולן רכב צריך לשלוט
מנעולן הוא הרבה יותר מסתם אדם שיכול לעזור לכם לפתוח...
בהשקעה של למעלה כ-100 מיליון ש״ח: נפתח במישור אדומים GAMOS, מתחם האירועים המרהיב בישראל הכולל אולם, גן אירועים ומתחם ריזורט
האירוע שלכם מתקרב? כדאי שתקראו את המידע הבא ובעיקר תביטו...
איך נראה טיפול נפשי מקצועי
מבחוץ, טיפול נפשי, נראה כמו משהו קצת מאיים. אבל האמת...
חשיבות התחזוקה של מערכת סולארית
המשמעות של תחזוקת מערכת סולארית לאחר התקנת מערכת סולארית יש חשיבות...
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
ציוני הדרך המשמעותיים ביותר בטיול לבודפשט
בודפשט היא עיר אירופאית מעניינת ויעד חופשה פופולרי בתקציב נמוך....
נהלו את המאבק שלכם נכון יותר
לכל עובד שמורה הזכות לנהל מאבק על הזכויות שלו אבל...
עקצו אתכם? כך תרחיקו צרעות באופן טבעי
צרעות בסביבת הבית זו בהחלט צרה צרורה. לא רק שהן...