Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ד"ר אראל מרגלית במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים:

ד"ר אראל מרגלית במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים:

ד"ר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן הון הסיכון והקבוצה הבינלאומית JVP, היה אורח הכבוד במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים בהנחיית העיתונאי אליהוא בן און.

 

ד"ר מרגלית התייחס לסוגיית גובה עמלות הבנקים ואמר: "מתחתי ביקורת כנגד גובה עמלות הבנקים בחשבונות העו"ש של האזרחים, כי אני עובד בשכונות ואחד הקורסים המבוקשים למבוגרים בשכונות הוא 'איך לגמור את החודש?' תנו לחבר'ה האלה את הסיכוי. אני אומר לבנקים: 'אתם רוצים אחריות פיננסית, בואו תנו תקציבים, ביחד עם המדינה, לקורסים שילמדו זאת. אל תעשו את הרווחים הגדולים שלכם על גב האנשים שמנסים לגמור את החודש.' אני סבור שצריך לקבוע ששיעור העמלות יהיה כמקובל בעולם המערבי ולא פי 3 מזה. אם הבנקים רוצים להרוויח, יש הרבה דרכים להרוויח, ולא על הגב של האזרח הקטן".

 

על החלטתו להצטרף למפלגת העבודה כשהייתה במצב בעייתי, אמר: "כשסטיב ג'ובס חזר לאפל והיא הייתה על הקרשים שאלו אותו 'למה אתה חוזר?' והוא ענה 'המקור של היצירתיות שלי זו החברה הזו'. הערכים שאני ינקתי הם ערכי תנועת העבודה, אני לא בא לפוליטיקה כדי להיות פקיד אלא כי אני רוצה אחריות ומנהיגות." השמאל הקיצוני מדבר במונחים שאני רואה שהם לא רלבנטיים בשכונות, כמו זכויות אדם וכדומה. מה שהשמאל לא מראה בשנים האחרונות זו עוצמה, ועוצמה יותר מושכת מצדק."

 

על המגזר החרדי אמר ד"ר מרגלית: "החרדים הם אחת העתודות הכלכליות המעניינות של ישראל. בשנים האחרונות עזרנו להרבה מאוד נשים חרדיות להיכנס לשוק העבודה. כולם מאוד אוהבים להתלהם על החרדים, ואכן יש עוולות מטורפות בגלל המנהיגות שלהם, אבל אני לא מוכן להסתכל עליהם כגוש שהוא רק בעייתי. אם הם ייכנסו בירושלים לשוק העבודה- זו בשורה ענקית. בלילות קוראים לי לשיחות הרבנים הגדולים ובסוף אני מתפשר איתם על מילה אחת: פרנוסה".

 

ד"ר מרגלית סיפר על תחילת העשייה שלו בירושלים: "כשחזרתי מהלימודים בחו"ל הייתה לי הארה שישראל יכולה להיות אחת המעצמות הטכנולוגיות של העולם. הגעתי לפגישה עם טדי קולק והוא ענה לי: 'ירושלים זו עיר של בטלנים, על מה אתה מדבר'. עבדנו יחד 3 שנים, קיבלנו הטבות מיוחדות מהממשלה כדי להביא לירושלים חברות מהעולם ויצאנו במסע שיווק להר חוצבים, במסגרתו מכרנו 70 מגרשים לחברות ישראליות ובינלאומיות. תל אביב היא אמנם העיר המרתקת של ישראל, אבל אני מנסה להסביר איך תוך 10 -20 שנה ירושלים תוכל להפוך להיות העיר המרתקת של המזרח התיכון".

 

עוד סיפר לסיום על הדרך שעבר: "כשהתחלתי היה לי מינוס 40,000 ₪ בבנק, 2 בנות ואחת בדרך, ואשתי אמרה לי: "אני סומכת עליך, יהיה בסדר." היום הקרן מנהלת 910 מיליון דולר".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אות נשיא המדינה להתנדבות הוענק בטקס מרגש במשכן הנשיא לשני מתנדבי מגן דוד אדום
בטקס הענקת אות נשיא המדינה להתנדבות שהתקיים במשכן הנשיא, אתמול...
בטקס מרגש העניק נשיא המדינה את 'אות הנשיא להתנדבות' לשנת תשפ"ד
ואלו הזוכים: ואחיד אלהוזייל, סמי אלקרינאוי, פלאח אמל, סולומון ביטון,...
לפני יציאתם למשחקים בפריז, נשיא המדינה אירח את המשלחות האולימפיות והפראלימפיות ובירך אותן בברכת הצלחה
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י״ג בסיון,...
רוברט סטירנס, אחד המנהיגים המוכרים בעולם הנוצרי, הקדיש את פרס ירושלים אותו קיבל, לזכרו של הלוחם, קצין ימ"מ, ארנון זמורה ז"ל, שנהרג בפעולת חילוץ ארבעת בני הערובה
הבישוף רוברט סטירנס, מנהיג ארגון 'כנפי נשרים', אחד המנהיגים המוכרים...
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו אתמול את השחקן...
הסנאטורית בדימוס מישל באקמן נפגשה עם נשיא המדינה ויו''ר הכנסת, ודנה איתם בסכנות שבתקנות החדשות שמבקש לאשר ארגון הבריאות העולמי
הסנאטורית לשעבר מישל באקמן, ביקרה בישראל בין היתר על מנת...