Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ד"ר אראל מרגלית במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים:

ד"ר אראל מרגלית במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים:

ד"ר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן הון הסיכון והקבוצה הבינלאומית JVP, היה אורח הכבוד במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בירושלים בהנחיית העיתונאי אליהוא בן און.

 

ד"ר מרגלית התייחס לסוגיית גובה עמלות הבנקים ואמר: "מתחתי ביקורת כנגד גובה עמלות הבנקים בחשבונות העו"ש של האזרחים, כי אני עובד בשכונות ואחד הקורסים המבוקשים למבוגרים בשכונות הוא 'איך לגמור את החודש?' תנו לחבר'ה האלה את הסיכוי. אני אומר לבנקים: 'אתם רוצים אחריות פיננסית, בואו תנו תקציבים, ביחד עם המדינה, לקורסים שילמדו זאת. אל תעשו את הרווחים הגדולים שלכם על גב האנשים שמנסים לגמור את החודש.' אני סבור שצריך לקבוע ששיעור העמלות יהיה כמקובל בעולם המערבי ולא פי 3 מזה. אם הבנקים רוצים להרוויח, יש הרבה דרכים להרוויח, ולא על הגב של האזרח הקטן".

 

על החלטתו להצטרף למפלגת העבודה כשהייתה במצב בעייתי, אמר: "כשסטיב ג'ובס חזר לאפל והיא הייתה על הקרשים שאלו אותו 'למה אתה חוזר?' והוא ענה 'המקור של היצירתיות שלי זו החברה הזו'. הערכים שאני ינקתי הם ערכי תנועת העבודה, אני לא בא לפוליטיקה כדי להיות פקיד אלא כי אני רוצה אחריות ומנהיגות." השמאל הקיצוני מדבר במונחים שאני רואה שהם לא רלבנטיים בשכונות, כמו זכויות אדם וכדומה. מה שהשמאל לא מראה בשנים האחרונות זו עוצמה, ועוצמה יותר מושכת מצדק."

 

על המגזר החרדי אמר ד"ר מרגלית: "החרדים הם אחת העתודות הכלכליות המעניינות של ישראל. בשנים האחרונות עזרנו להרבה מאוד נשים חרדיות להיכנס לשוק העבודה. כולם מאוד אוהבים להתלהם על החרדים, ואכן יש עוולות מטורפות בגלל המנהיגות שלהם, אבל אני לא מוכן להסתכל עליהם כגוש שהוא רק בעייתי. אם הם ייכנסו בירושלים לשוק העבודה- זו בשורה ענקית. בלילות קוראים לי לשיחות הרבנים הגדולים ובסוף אני מתפשר איתם על מילה אחת: פרנוסה".

 

ד"ר מרגלית סיפר על תחילת העשייה שלו בירושלים: "כשחזרתי מהלימודים בחו"ל הייתה לי הארה שישראל יכולה להיות אחת המעצמות הטכנולוגיות של העולם. הגעתי לפגישה עם טדי קולק והוא ענה לי: 'ירושלים זו עיר של בטלנים, על מה אתה מדבר'. עבדנו יחד 3 שנים, קיבלנו הטבות מיוחדות מהממשלה כדי להביא לירושלים חברות מהעולם ויצאנו במסע שיווק להר חוצבים, במסגרתו מכרנו 70 מגרשים לחברות ישראליות ובינלאומיות. תל אביב היא אמנם העיר המרתקת של ישראל, אבל אני מנסה להסביר איך תוך 10 -20 שנה ירושלים תוכל להפוך להיות העיר המרתקת של המזרח התיכון".

 

עוד סיפר לסיום על הדרך שעבר: "כשהתחלתי היה לי מינוס 40,000 ₪ בבנק, 2 בנות ואחת בדרך, ואשתי אמרה לי: "אני סומכת עליך, יהיה בסדר." היום הקרן מנהלת 910 מיליון דולר".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...
ההצגה "זיכרונות מירושלים – ממזרח תפתח הטובה" תופק ותוצג בקרוב במרכז למוסיקה מן המזרח ובפסטיבל ישראל
הצגה חדשה, מענגת ומרתקת תחת הכותרת "זיכרונות מירושלים – ממזרח...