Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

דירות למכירה

דירות למכירה

מאז ומעולם היה הביקוש לנדל"ן בישראל גבוה. כתוצאה מכך המחירים של דירות למכירה, כמו גם נכסי נדל"ן אחרים, נמצאים בעלייה מתמדת. גם בתקופות שבהן הביקוש לנדל"ן היה נמוך, הבעלים של נכס נדל"ן בכלל, ודירות למגורים בפרט, יכלו להיות בטוחים שערך הנכס יישמר. מדוע נמצאים המחירים של דירות מגורים, מבנים עסקיים ונדל"ן בכלל, במגמת עלייה מתמדת בישראל? אילו דברים חשוב לבדוק כשבאים לבצע רכישה של נדל"ן בכלל ודירות מגורים בפרט? היכן ניתן למצוא מגוון רחב של נכסי דלא ניידי לרכישה, במחירים אטרקטיביים? בשורות להלן נשיב על השאלות הללו בצורה ברורה ותמציתית.

דירות למכירה

נדל"ן בישראל – עליות בלבד

אחת התופעות המעניינות בישראל, היא העובדה שנכסי הנדל"ן בה שומרים על ערכם, באופן כללי. גם במצבים ביטחוניים בעייתיים, וגם בימים של האטה או אפילו מיתון כלכלי, יכלו ועדיין יכולים בעלי בתים, דירות מגורים, משרדים ומבנים עסקיים, להיות בטוחים שהערך של הנכס שלהם יישמר. לעיתים רחוקות קורה שבאזור מסוים בישראל, בזמנים מסוימים, ניתן לחוש מגמה של ירידה מסוימת במחירים. אבל כשמסתכלים על המגמה הכללית, הרי דירות למכירה, כמו גם נכסים אחרים, נמצאים במגמת עלייה מתמדת.

על פי הערכות של מומחים, ישנם מספר גורמים לתופעה הייחודית והמעניינת הזאת. בראש וראשונה, העובדה שמספר הדירות הנבנות בישראל נמוך בדרך כלל מהביקוש, משפיעה מאד על המחירים. כמעט בשום שלב בהיסטוריה הקצרה של הנדל"ן בישראל, למעט אולי בשנים הראשונות לאחר הקמת המדינה, לא היה קצב בניית הבתים שווה לקצב הריבוי הטבעי או גבוה ממנו. לפיכך, רק הגיוני הוא שמחירי הדירות משיכים לעלות. גורם נוסף שמשפיע על המחירים, היא הריבית הנמוכה יחסית, שבה ניתן להשיג משכנתא. אף שבמהלך העשור האחרון נעשו ניסיונות מצד בנק ישראל לשנות לרעה את תנאי המשכנתאות על מנת להקטין את הסיכונים לבנקים ולרוכשי הדירות כאחד, ההשפעה של הצעדים שננקטו היתה מוגבלת. עם הזמן מצאו רוכשי הדירות את הדרכים להתגבר על הקשיים ועל המגבלות שהציב בנק ישראל. מדובר, כמובן, בעיקר על הצורך בהשגת הון עצמי בסך עשרים וחמישה אחוזים מערך הנכס לכל הפחות בכל עסקה נתונה. בנוסף, מדובר על גובה ההחזרים ביחס להכנסה. נכון להיום ניתן למצוא דירות למכירה במחירים נוחים, אבל עדיין במצב של עלייה בלתי פוסקת במחירים.

קניית דירה – מה חשוב לבדוק

כשרוכשים דירה חדשה, חשוב לבדוק הן את מצבה החוקי והן את הערך המשוער שלה. בנוסף, ההמלצה היא לבצע בדק בית מקצועי, על מנת לעמוד אל נכון על ההוצאה הכספית הנדרשת בכדי להביא את הנכס למצב שבו ניתן יהיה לגור בו בנוחות. באשר למצב החוקי – חשוב לראות שהדירה אכן רשומה בטאבו על שם המוכר, וכי אין עליה הערת אזהרה כל שהיא. באשר לערך המשוער של הדירה – מומלץ לשכור את שירותיו של שמאי מוכר ומנוסה, שיעריך את מחיר הנכס עוד לפני החתימה על הסכם הרכישה זאת, בכדי להיות בטוחים שהמחיר שבעלי הנכס דורשים עבורו הוא אכן ריאלי. אמנם יש עלות לבדיקה הזאת, אבל בסיכומו של עניין היא משתלמת. על מנת לבצע את כל הבדיקות הנדרשות, כדאי ואפילו מומלץ לשכור את שירותיו הטובים על עורך דין מיומן, שיסייע הן בתהליך הבדיקה והן בניסוח הוזה המכירה, באופן ההולם והנכון ביותר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
במילים פשוטות, מה כולל טיפול באלכוהול וסמים?
כאשר אתם צריכים טיפול בהתמכרויות, אתם עשויים לקבל אותו דרך...
מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...