Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מגן דוד אדום תורמת ארבעה אמבולנסים ממוגני ירי למערך הרפואי באוקראינה

מגן דוד אדום תורמת ארבעה אמבולנסים ממוגני ירי למערך הרפואי באוקראינה
ילום דוברות מדא

נוכח הלחימה באוקראינה והצורך בסיוע רפואי מיידי, תורם מגן דוד אדום ארבעה אמבולנסים ממוגני ירי למערך הרפואי של משרד הבריאות של אוקראינה. במסגרת היוזמה שיוצאת לפועל בסיוע חבר הכנסת אלכס קושניר (ישראל ביתנו), ובסיוע של הסוכנות היהודית הודות לתרומה של נוצרים אוהבי ישראל מקוריאה וגורמים נוספים שנרתמו לסייע בעלות מימון ההטסה, הטיס מד"א את האמבולנסים הממוגנים למען צוותי הרפואה שפועלים בשטח ומטפלים באזרחים הפצועים.

צילום דוברות מדא

ארבעת האמבולנסים המיוחדים שסיימו את שרותם במד"א בתקופה האחרונה לקחו חלק במהלך שנות השירות במאות אירועים קשים, בהם: טיפול בפצועים במלחמת לבנון השנייה, סייעו בחילוץ חיילים פצועים מגבול לבנון, טיפולו בפצועי פיגוע ירי, דקירה וידויי אבנים ביהודה ושומרון, טיפלו בפצועים תחת אש בהסלמות ביטחוניות בדרום ועוד. האמבולנסים ממוגני הירי הוכשרו במיוחד לשימוש באוקראינה והם מאובזרים ומיועדים להענקת טיפול רפואי תחת אש, בעת לחימה. בשבוע שעבר, נערכה פגישה בין מנכ"ל מד"א, אלי בין לח"כ קושניר, במסגרתה סיכמו השניים על היוזמה וח"כ קושניר נרתם מיד ויצר את הקשר עם הגורמים הרלוונטיים באוקראינה.

יו"ר הסוכנות היהודית יעקב חגואל: "זכות גדולה של הסוכנות היהודית ומגן דוד אדום לשלוח היום ארבעה אמבולנסים ממוגני ירי אל הקרבות באוקראינה. אנחנו כאן ממדינת ישראל, עם ישראל, באנו לעזור לעם האוקראיני בצרתו. אנחנו שמחים להיות חלק מהמהלך החשוב הזה."

יו״ר ועדת הכספים, ח״כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו): "לאחר שקיבלתי פניה ממשלת אוקראינה לאמבולנסים פניתי למנכ״ל מד״א אלי בין, שמיד נרתם למשימה ונתן אישור להעביר באופן מיידי 4 אמבולנסים ממוגנים מלאים בציוד רפואי מציל חיים. במהלך שבועיים ביצעתי אינספור שיחות בין כל הגורמים שנרתמו למשימה. אתמול בלילה הגעתי לשדה התעופה לוודא את העברתם של האמבולנסים הממוגנים, והתרגשתי לראות שפרויקט אכן יוצא לפועל. אני מודה למד"א על המסירות וההירתמות, לסוכנות היהודית על תרומתם, לחברת השילוח DHL לשגרירות ישראל באוקראינה ולעובדי רשות התעופה. אנחנו נמשיך לשתף פעולה, ולהביא סיוע הומניטרי קריטי לאזרחים שנמצאים באיזורי הקרבות."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום נפרד היום מארבעה אמבולנסים ממוגני ירי ששירתו את מגן דוד אדום ואת אזרחי מדינת ישראל במלחמת לבנון השנייה, במבצעים רבים, בהסלמות, בפיגועים ביהודה ושומרון ובעוטף עזה. החובשים והפראמדיקים של מגן דוד אדום הצילו חיים של נפגעים רבים תוך סיכון חייהם שלהם, בעזרת האמבולנסים האלו. היום, לאחר סיום השירות שלהם במדינת ישראל ובמגן דוד אדום הם עושים את דרכם לאוקראינה כחלק ממערך התמיכה ההומניטארי הנרחב של מגן דוד אדום למען אוקראינה. בעזרת האמבולנסים האלו יוכלו צוותי הרפואה באוקראינה להציל חיי אזרחים – גם תחת אש. אני מודה לח"כ קושניר, למשרד החוץ ולשגרירות ישראל באוקראינה, לסוכנות היהודית ולגורמים הנוספים על הסיוע המהיר ושיתוף הפעולה המיוחד, שכולו למען ערך הצלת החיים בעת הלחימה הקשה במזרח אירופה".

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...