Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ברקת מחזק את ידיו של נתניהו בענין השמירה על ירושלים מאוחדת

ברקת מחזק את ידיו של נתניהו בענין השמירה על ירושלים מאוחדת

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, השתתף ביום א' בישיבת ממשלה אשר עסקה בירושלים, לכבוד יום ירושלים שחל בסוף השבוע שעבר. ראש העיר הודה בפתח הישיבה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על כך ששמר וימשיך לשמור על ירושלים ועל אחדותה, בהמשך לדבריו של נתניהו בארצות הברית.

כמו כן, הוסיף ברקת כי הוא יודע שבממשלה הנוכחית נמצאים אוהבי ירושלים והוא מאמין שיחד עמם יוכל לפעול במשותף לקידום העיר. בפתיחת הישיבה הודיע ראש-הממשלה כי הוא נעתר לבקשתו של ברקת ויעביר את בית-החולים למצורעים-הנסן לעיריית ירושלים, במטרה להפוך אותו לאחד ממרכזי התרבות והאומנות המרשימים בעיר.

ברקת סקר בפני הממשלה את האתגרים הניצבים בפני העיר ירושלים וקרא לממשלה להתייחס לעצירת ההגירה השלילית מהעיר כיעד לאומי. ברקת הציג את חזונו לירושלים לפיו תחזור העיר להיות מועדפת לצעירים, ליוצרים, לאנשי רוח ודת ותדע לשלב חדשנות עם היסטוריה ותתפוס חזרה את מקומה כמוקד עליה לרגל לעולם כולו.

"עלינו לקדם יוזמות בתחומים שיש ביכולתם לעצור את ההגירה השלילית – פיתוח עסקי, חינוך וצעירים" אמר ברקת והציג את יעדי התוכנית הרב שנתית הכוללים עד לשנת 2020: 10 מיליון תיירים בשנה, בניית 4,500 יחידות דיור בשנה, גידול של 100% בעסקים הנפתחים בעיר, שיפור התשתיות והעלאת איכות החיים והגדלת מספר הסטודנטים הלומדים בעיר מ- 40 ל- 60 אלף.

ראש העיר ביקש מהממשלה לחזק את ירושלים ע"י השבת תקנת ירושלים לסכום של 250 מיליון ₪ והגדלתה עד ל- 10% תקציב העירייה. ברקת ביקש כי אחוז מהסכום (25 מיליון) יוקצה למוסדות התרבות וכי אחוז נוסף מהסכום יוקצה במיוחד עבוד פרויקטים להשארת צעירים בעיר.

בישיבה סוכם כי תוקם וועדת שרים לענייני ירושלים בראשות ראש הממשלה ובשיתוף ראש העיר, במטרה לגבש במהרה תוכניות מוסכמות ולאשרן. בין היתר סכמו ראש-הממשלה וברקת על הכנת תוכניות עסקיות-כלכליות בנושא התרבות, התיירות והמלונאות. סוכם כי התוכניות אותן יכין ברקת והצוות העירוני יוגשו לוועדה ולדברי נתניהו "יזכו ליותר מאשר אוזן קשבת".

נושא נוסף שהעלה ברקת הוא הצורך להגדיל בצורה משמעותית את מספר חדי המלון בעיר וזאת כחלק מהמטרה להציב יעד של 10 מילון מבקרים בבירה. ראש-הממשלה הבטיח לפעול לקידום הנושא במידה ויש חסמים בירוקראטיים המעכבים בניית בתי מלון.

ברקת קרא לחזק את מעמדה של ירושלים כבירת ישראל, באמצעות הגדרה כאזור פיתוח מיוחד בעל עדיפות לאומית להשקעות ותעשייה בתחומים בהם לירושלים יתרון יחסי, על-פי מודל שפיתח פרופ' מייקל פורטר. נתניהו הוסיף כי גם הוא כמו ברקת מכיר באופן אישי את פרופ' פורטר והביע הערכה להתייעצות עמו.

כמו כן, סוכם על הפיכתה של ירושלים לעיר בעלת איזור עדיפות לאומית להשכלה גבוהה ולתוכניות חינוכיות ותרבותיות וכן קידום ירושלים כמרכז מטרופולין, תוך מתן תמיכה בפעילויות משותפות בתחומי תשתית, תחבורה, תעסוקה ואיכות סביבה.

ברקת ביקש מהממשלה לפעול ליישום מספר החלטות מדיניות, ביניהן: "ירושלים תחילה" – קידום פיילוטים בירושלים לכל תוכנית ממשלתית חדשה, קידום תוכנית לסיור תלמידי מערכת החינוך בירושלים, העברת משרדי הממשלה לירושלים והעברת המכללות הצבאיות לירושלים, עד לשנת 2013.

ברקת הדגיש בישיבה את הצורך בהירתמות הממשלה לצמצום הפערים הן במזרח העיר והן במגזר החרדי בבניית כיתות לימוד ובקורת גג ראויה לכל תלמיד וכן פיתוח תשתיות, כבישים מבני ציבור, ביוב ומים במזרח העיר. ברקת ציין כי המפתח לשינוי הוא שותפות אמת בין הממשלה והעירייה בפיתוחה של ירושלים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...