Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ברקת ולאודר הכריזו סופית:חברת החדשות של ערוץ 10 תשדר מירושלים

ברקת ולאודר הכריזו סופית:חברת החדשות של ערוץ 10 תשדר מירושלים

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ובעלי ערוץ 10 רון לאודר, הכריזו היום במסיבת עיתונאים חגיגית שנערכה בעיריית ירושלים כי חברת החדשות של ערוץ 10 תעבור לשדר מירושלים. חברת החדשות תשדר מאולפני JCS אשר ממוקמים ברחוב יפו במרכז העיר, רחובה הראשי של ירושלים, אשר הפך באחרונה למדרחוב המודרני הגדול בארץ שבמרכזו נוסעת הרכבת הקלה. ההכרזה התאפשרה לאחר סדרת פגישות בארץ ובחו"ל בין ראש העיר ברקת לבין בעלי הערוץ לאודר.

עיריית ירושלים בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים הכינה לערוץ 10 חבילת תמריצים והטבות אטרקטיביות ומשמעותיות, שהן אף כלכליות יותר לערוץ מאשר במקומו הנוכחי בגבעתיים. בגיבוש התמריצים נעשתה ע"י הרשות לפיתוח ירושלים עבודה מקיפה מול משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר להחלת ההטבות של מענקי ירושלים לארנונה, דבר המאפשר לערוץ הטבה של מענק הסתגלות בשווי של כ- 90% מעלות הארנונה בשלוש שנים הראשונות, וכן מתן הטבות לעובדים שמתגוררים מחוץ לעיר ויעברו לירושלים בסיוע בשכר דירה בשנתיים הראשונות עד לגובה של 30,000 ש"ח לעובד. יש לציין כי מעבר של הערוץ אל מרכז ירושלים אטרקטיבי יותר מאשר אל היישובים הסמוכים אליה, בשל העובדה שבעוד מספר שנים הנגישות אל ירושלים ממרכז הארץ תהיה מהירה יותר באמצעות הרכבת המהירה מתל אביב שתגיע לעיר בפחות מחצי שעה.

מעבר חברת החדשות של ערוץ 10 לירושלים הוא חלק בלתי נפרד מפיתוח תעשיית הטלוויזיה, המדיה והקולנוע בעיר, אשר נמצאת בתאוצה אדירה בשנים האחרונות, תוך ניצול היתרונות היחסיים של העיר. המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים השקיע בשנים האחרונות יותר מ-20 מיליוני ₪ בהפקת 19 סרטי קולנוע ו-6 סדרות טלוויזיה ובפיתוח 33 פרויקטים חדשים וממשיך לפעול ביתר מרץ לפיתוח תעשיית הקולנוע בעיר. לצד זאת, פועלים בעיר בתי הספר המובילים לקולנוע ולמשחק בהם: סם שפיגל, ניסן נתיב ומעלה.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודה למר לאודר על מחויבותו הציונית לירושלים אשר מעוררת כבוד רב והערכה, בירך את בעלי הערוץ, ההנהלה והעובדים והוסיף כי "חברת החדשות של ערוץ 10 עוברת לירושלים לא רק מכורח החוק, ירושלים יודעת היום להיות מושכת ואטרקטיבית לחברות ולגופי תקשורת שיוצרים פרנסה בעיר ולהציע להן ולעובדיהן תמריצים חסרי תקדים. יחד עם המהפכה בתחום התרבות, ירושלים הופכת לבירת תרבות, קולנוע ומדיה ואין לי ספק שערוץ 10 ייהנה מכך, ויתרום להמשך המגמה".

רון לאודר, מבעלי ערוץ 10 אמר כי "היו בפני הערוץ אפשרויות אטרקטיביות רבות, אך החלטנו כי יש רק מקום אחד לעבור אליו – עיר הקודש, ירושלים. לא תתחרטו. המעבר לירושלים הוא סימבולי ומהווה חשיבות גדולה בכך שיספק מקומות עבודה רבים. זהו צעד שחברות אחרות צריכות ללמוד ממנו. אני שמח על המהלך החשוב הזה!"

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...