Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ברקת ולאודר הכריזו סופית:חברת החדשות של ערוץ 10 תשדר מירושלים

ברקת ולאודר הכריזו סופית:חברת החדשות של ערוץ 10 תשדר מירושלים

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ובעלי ערוץ 10 רון לאודר, הכריזו היום במסיבת עיתונאים חגיגית שנערכה בעיריית ירושלים כי חברת החדשות של ערוץ 10 תעבור לשדר מירושלים. חברת החדשות תשדר מאולפני JCS אשר ממוקמים ברחוב יפו במרכז העיר, רחובה הראשי של ירושלים, אשר הפך באחרונה למדרחוב המודרני הגדול בארץ שבמרכזו נוסעת הרכבת הקלה. ההכרזה התאפשרה לאחר סדרת פגישות בארץ ובחו"ל בין ראש העיר ברקת לבין בעלי הערוץ לאודר.

עיריית ירושלים בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים הכינה לערוץ 10 חבילת תמריצים והטבות אטרקטיביות ומשמעותיות, שהן אף כלכליות יותר לערוץ מאשר במקומו הנוכחי בגבעתיים. בגיבוש התמריצים נעשתה ע"י הרשות לפיתוח ירושלים עבודה מקיפה מול משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר להחלת ההטבות של מענקי ירושלים לארנונה, דבר המאפשר לערוץ הטבה של מענק הסתגלות בשווי של כ- 90% מעלות הארנונה בשלוש שנים הראשונות, וכן מתן הטבות לעובדים שמתגוררים מחוץ לעיר ויעברו לירושלים בסיוע בשכר דירה בשנתיים הראשונות עד לגובה של 30,000 ש"ח לעובד. יש לציין כי מעבר של הערוץ אל מרכז ירושלים אטרקטיבי יותר מאשר אל היישובים הסמוכים אליה, בשל העובדה שבעוד מספר שנים הנגישות אל ירושלים ממרכז הארץ תהיה מהירה יותר באמצעות הרכבת המהירה מתל אביב שתגיע לעיר בפחות מחצי שעה.

מעבר חברת החדשות של ערוץ 10 לירושלים הוא חלק בלתי נפרד מפיתוח תעשיית הטלוויזיה, המדיה והקולנוע בעיר, אשר נמצאת בתאוצה אדירה בשנים האחרונות, תוך ניצול היתרונות היחסיים של העיר. המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים השקיע בשנים האחרונות יותר מ-20 מיליוני ₪ בהפקת 19 סרטי קולנוע ו-6 סדרות טלוויזיה ובפיתוח 33 פרויקטים חדשים וממשיך לפעול ביתר מרץ לפיתוח תעשיית הקולנוע בעיר. לצד זאת, פועלים בעיר בתי הספר המובילים לקולנוע ולמשחק בהם: סם שפיגל, ניסן נתיב ומעלה.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודה למר לאודר על מחויבותו הציונית לירושלים אשר מעוררת כבוד רב והערכה, בירך את בעלי הערוץ, ההנהלה והעובדים והוסיף כי "חברת החדשות של ערוץ 10 עוברת לירושלים לא רק מכורח החוק, ירושלים יודעת היום להיות מושכת ואטרקטיבית לחברות ולגופי תקשורת שיוצרים פרנסה בעיר ולהציע להן ולעובדיהן תמריצים חסרי תקדים. יחד עם המהפכה בתחום התרבות, ירושלים הופכת לבירת תרבות, קולנוע ומדיה ואין לי ספק שערוץ 10 ייהנה מכך, ויתרום להמשך המגמה".

רון לאודר, מבעלי ערוץ 10 אמר כי "היו בפני הערוץ אפשרויות אטרקטיביות רבות, אך החלטנו כי יש רק מקום אחד לעבור אליו – עיר הקודש, ירושלים. לא תתחרטו. המעבר לירושלים הוא סימבולי ומהווה חשיבות גדולה בכך שיספק מקומות עבודה רבים. זהו צעד שחברות אחרות צריכות ללמוד ממנו. אני שמח על המהלך החשוב הזה!"

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו אתמול את השחקן...
הסנאטורית בדימוס מישל באקמן נפגשה עם נשיא המדינה ויו''ר הכנסת, ודנה איתם בסכנות שבתקנות החדשות שמבקש לאשר ארגון הבריאות העולמי
הסנאטורית לשעבר מישל באקמן, ביקרה בישראל בין היתר על מנת...
המילואימניק המצטיין: יגאל בנקין מאמית דתי ירושלים
יגאל בנקין, מורה בבית החינוך אמית דתי ירושלים, זכה לאות...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...