Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ברוך עטאלי מציג: 5 מקרים נפוצים במימוש זכויות רפואיות

ברוך עטאלי מציג: 5 מקרים נפוצים במימוש זכויות רפואיות

רבים מהאנשים מעידים שלבד הם לא הצליחו לממש את מרב הזכויות הרפואיות, ורק כשהם פנו לקבל סיוע מקצועי הם זכו להפיק את המרב. אי לכך חשוב ללמוד מניסיונם של אנשים אחרים, אך על מנת שבאמת יתאפשר להשליך ממקרה אחד למקרה שני, רצוי לוודא שהנתונים אכן זהים, וכיוון שתחום מימוש זכויות רפואיות כה סבוך ומקיף, נעצור להכיר את חמשת המקרים היותר נפוצים בתחום. לאחר מכן תדעו לאיזו נישה לשייך את המקרה הפרטי שלכם, כך שהמשך ההתנהלות תהיה הרבה יותר פשוטה.

ברוך עטאלי מציג: 5 מקרים נפוצים במימוש זכויות רפואיות

  1. פטור ממס הכנסה

חשוב לדעת שהרבה אנשים זכאים בהטבה משמעותית במס הכנסה, וזאת גם אם הם קמים בכל יום לעבודה ובסוף החודש מקבלים משכורת. מכאן שאם רק מבררים כראוי, עשויים לגלות שזכאים ליהנות מפטור קבוע מתשלומי מס הכנסה לכל החיים ואף לקבל סכומי עתק. פה נרחיב שבאופן כללי פטור מעין זה משיגים אנשים ששיעור הנכות שלהם גבוה מ90%. כמו כן, אנשים עשויים להיות זכאים להחזרי מס רטרואקטיביים (כ6 שנים אחורה), ובנוסף גם מי שעבר ועדה רפואית ולא יצא זכאי (ליהנות מפטור במס), אך עם הזמן מצבו הרפואי החריף, יכול בהחלט לממש מגוון זכויות. כיצד? כל שעליו לעשות הנו לפנות לוועדה רפואית מטעם מס הכנסה.

  1. קצבת נכות כללית

ברוך עטאלי, מומחה בתחום, טוען שאנשים רבים זכאים לקבל קצבת נכות כללית, אך יחד עם זאת לא מגיעים לכך, ולו כי סך ההתנהלות והבירוקרטיה מרתיעה. עם זאת, הרבה פעמים המאמץ שווה, כי אם רק ניגשים לוועדה רפואית ואכן מוגדרת נכות רפואית ותפקודית, ואם אכן בחינה של רמת ההכנסה תומכת בממצאים, הרי שמהר מאוד מגיעים למסקנה שזכאים לקצבה. פה נציין שבין היתר בוחנים גיל, סטטוס תושבות, מצב הכנסה, נכות רפואית וכמובן דרגת אי כושר, כאשר חשוב לדעת שגם עקרות בית ראויות לקצבת נכות. מכאן ברגע שעולה ספק, רצוי להיעזר בהנחיה של גוף מקצועי (ולו גוף התנדבותי), כיוון שבסופו של תהליך עשוי להיכנס לחשבון הבנק סכום משמעותי ואף כזה שמשנה חיים.

  1. תאונת עבודה

לא פעם אנשים נפגעים במקום העבודה וברוב המקרים מקום העבודה מנחה כיצד לפעול על מנת לממש זכויות. עם זאת, לאחר שביטוח לאומי מכיר באותם אנשים כנפגעי עבודה, אין לטעות שעתה התהליך תם, אלא עתה יש לקבוע אחוזי נכות בכדי להרוויח מגוון זכויות נוספות. אי לכך חבל שרבים מהאנשים מתעלמים משלב זה ועוצרים באמצע.

  1. פנייה לחברת הביטוח

בכול הנוגע לביטוחים, חשוב לדעת שהתשלומים שמועברים לקרן הפנסיה ולחברות הביטוח, בין היתר עשויים לזכות בקצבה, ולו כאשר מגיעים למצב של אובדן כושר עבודה. עם זאת, אנשים רבים אינם ערים לכך ועל כן עשויים לאבד זכויות, פשוט כי הם לא מגישים בזמן את הבקשה לקצבה, או את הבקשה עבור קבלת פנסיה רפואית.

  1. מחלת מקצוע

רבים מהאנשים כלל אינם יודעים שמגוון מחלות עשויות לזכות בקצבה רפואית, פשוט כי סוג הפגיעה אינה נתפשת כתוצאה ישירה של אופי העבודה. עם זאת, אם רק מבררים, מגלים שאותה מחלה אכן מהווה פועל יוצא של ההתנהלות בעבודה, ואם רק מוכיחים, אפשר לזכות בקצבה מאוד גבוהה ואף לכל החיים, תלוי כמובן בסיטואציה.

סיוע ממוקד

אלו היו חמשת המקרים הנפוצים שנוגעים למימוש זכויות רפואיות, ופה נרחיב שכל נישה כוללת תתי נדבכים נוספים, כך שקשה "לנייד מסקנות" בין מקרים מגוונים, ועל כן תמיד חשובה פנייה לגוף מקצועי, גוף שייפשט וייעל את התהליך, ואף ניתן לפנות אל מי שעוסק בתחום כמו ברוך עטאלי, להתייעץ ולהסתייע בו במידת הצורך.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
להחזיר את עצמנו כמה שנים לאחור- זה אפשרי
במיוחד בעידן שלנו, בו כולם מצלמים ומצטלמים כל הזמן, המודעות...
התוכניות וההחלטות שחברה מקבלת
אסטרטגיה עסקית כוללת את התוכניות וההחלטות שחברה מקבלת כדי להשיג...
להכין את הארון לחורף- ממה מתחילים?
כשהיינו קטנים היתה החלפה ברורה של תכולת ארון הבגדים מבגדי...
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...