Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בניית יחידת דיור בחצר

בניית יחידת דיור בחצר
קרדיט: Pixabay

אם יש לכם חצר ויש לכם זכויות בנייה בחצר, אין ספק שאחד הדברים המשתלמים ביותר עבורכם היא להקים יחידת דיור בחצר שלכם. בניית יחידת דיור בחצר דורשת מצד אחד עלויות נמוכות במידה ובוחרים בבנייה קלה ובד בבד ההחזר מהיר והתשואה גבוהה ביחס להשקעה. יחידת דיור בחצר תאפשר לכם לעבוד מהבית, להשכיר אותה לדיירים ולהרוויח ממנה לא מעט. כמו כן, במידה ואתם רוצים להעניק לבן או לבת שלכם פרטיות או לאפשר לבן או לבת שלכם שהם בעלי משפחה משלהם להתגורר במקום שיאפשר להם לחסוך כסף לדירה משלהם, אין ספק כי בניית יחידת דיור בחצר יכולה להוות את האופציה הטובה ביותר עבורכם.

אילו אישורים צריך עבור בניית יחידת דיור בחצר?

בניית יחידת דיור בחצר, ללא ספק מהווה דבר יעיל מאוד עבור רבים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי עבור בניית יחידת דיור בחצר או על הגג, יש לקבל היתר מהרשות המקומית. יש לשכור את שירותיו של אדריכל או מהנדס בניין אשר יתכנן את היחידה על פי הגודל הרצוי שלה וזאת בהתחשב בשטח הגיאומטרי הקיים. התוכניות הסופיות אשר נקבעות מראש בהתאם להוראות תוכנית בניית ערים בסביבת מגורים זו מועברות לוועדה המקומית עם מסמכי חישוב השטח ואישור על בעלות של נכס זה. הוועדה גובה אגרות בנייה וכן תשלומים נלווים ולאחר מכן מאשרת את התוכניות או לחילופין מבקשת לבצע שינויים כאלו ואחרים. התהליך כולו ידרוש ברוב המקרים כשנה מיום הגשת תוכניות לוועדה ורק לאחר קבלת האישורים הנדרשים ניתן להתחיל בתהליך הבנייה בפועל.

בונים מערך משלוחים חדש? השקיעו בחיפוש אחרי מוצרי אריזה
קרדיט: Pixabay

כיצד ניתן לבנות יחידת דיור בחצר?

ניתן לבנות יחידת דיור בחצר בכמה אופנים: ראשית כל, ניתן לבנות יחידת דיור מעין זאת בשיטה המודולרית אשר מתבססת על אלמנטים טרומיים. המבנה על כל חלקיו מתוכנן, מיוצר ומורכב במפעל לרבות ההתקנה של כל המערכות הפנימיות הנדרשות, חלוקה פנימית של המבנה, תשתית מודולרית חשמלית, מיזוג אוויר, מטבח, שירותי ומקלחת וכמובן ריהוט בהתאם לצורך הייחודי של כל לקוח. שיטת הבנייה הטרומית נחשבת לשיטה יעילה, חסכונית ובטיחותית.

עוד שיטה לבניית יחידת דיור בחצר הוא מבנה יביל.  מדובר על מבנה נייד שניתן לשנע ממקום למקום במידת הצורך. מדובר על בנייה קלה ללא ספק. מבנים יבילים משמשים למגורים וגם למחסנים, חנויות, שירותים, מקלחות ועוד. לא מדובר על מבנים קבועים, אך הם יכולים להיות יעילים מאוד גם כיחידות דיור.

עוד אופציה לבנות יחידת דיור בחצר היא להשתמש בקירות גבס. בנייה בגבס פופולארית מאוד כיום שכן, מדובר על בנייה מהירה וזולה, אך יחד עם זאת, קירות הגבס יוצרים מבנה יציב, חזק, עמיד ושימושי עבור מגורים ועל כן, לא מעט אנשים בוחרים בשיטת בנייה בגבס עבור בניית יחידת דיור בחצר.

אילו אנשי מקצוע נדרשים עבור בניית יחידת דיור בחצר?

עבור בניית יחידת דיור בחצר יש לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע שונים כגון: קונסטרוקטור שמטרתו היא לבחון את השטח ולוודא כי הוא מתאים לבניית היחידה בו, אדריכל מקצועי ומנוסה בתחום הוספת יחידת דיור בחצר אשר יסייע לכם בהכנת התוכניות לצורך קבלת היתרי בנייה וכן יסייע לכם בבחירת סוג יחידת הדיור המתאימה לכם ביותר בהתאם לתנאי השטח ובהתאם לכל פרמטר אחר. בנוסף לכך, יש צורך בהעסקת קבלן בנייה מקצועי ומנוסה בתחום וכן, באנשי מקצוע הרלוונטיים עבור עיצוב פנים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...