Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ביצוע בדיקת בדק בית מקיפה טרם הרכישה

ביצוע בדיקת בדק בית מקיפה טרם הרכישה
(צילום: עמיעד טאוב)
(צילום: עמיעד טאוב)

רכישה של דירה או בית למשפחה היא נקודת ציון היסטורית ומשמחת עבור כל משפחה – הקמת בית אשר יספק ביטחון וקרקע פורייה לבני המשפחה לגדול ולהתפתח. לכן, לאחר שהשגנו את הממון הדרוש ומצאנו את הבית/דירה המתאימים ביותר לנו ולמשפחתנו, נרצה לוודא כי הנכס שאנו רוכשים אינו מכיל ליקויים שונים, אשר עלולים להעיב על איכות החיים בבית, או חס וחלילה אף לסכן את ביטחון המתגוררים בבית. נקודה זו קריטית ודחופה עוד יותר כאשר מדובר במשפחות ברוכות ילדים, ובדירה אשר אמורה לספק מחסה ובית חם ובטוח עבור ילדים קטנים.

לכן, מומלץ לכל מי שרוכש בית או דירה בישראל, ועל אחת כמה וכמה משפחות עם ילדים, לבצע בדיקת בדק בית מקצועית ויסודית לפני הרכישה.

קודם כל בטיחות – בדק בית לזיהוי מוקדם וטיפול בליקויי בנייה

מהי למעשה בדיקת בדק בית מקצועית? ובכן, מדובר בבדיקה הנערכת על ידי אנשי מקצוע מעולם ההנדסה והבנייה, אשר מתמחים בדיוק בתחום זה – זיהוי מוקדם של ליקויי בנייה שונים ובעיות במבנה או במערכות השונות של הבית/דירה הנבדקים. מדובר כמובן בליקויים ובעיות אשר האדם הממוצע, אשר אינו בעל רקע מקצועי בתחומי ההנדסה או הבניין, חסר את הכלים על מנת לזהותם, בטח ובטח בטרם עבר להתגורר בבית.

המטרה הראשונה והחשובה ביותר העומדת לנגד עיניהם של אנשי המקצוע המבצעים בדיקה זו היא זיהוי בעיות וליקויי בנייה בעלי פוטנציאל לסכנה בטיחותית. טעויות וליקויים שונים בבניית הדירה/בית עלולים לגרום לסכנה בטיחותית של ממש לדיירים. למשל, ליקויים חמורים במבנה עצמו, ליקויים במערכות החשמל ובשלל מאפיינים ומערכות נוספות בבית, עלולים להוות סכנה בטיחותית של ממש עבור המתגוררים.

כאשר מדובר בנו ובבני המשפחה שלנו, ובמיוחד בילדים קטנים אשר אוהבים לשחק ולהשתולל ברחבי הבית, כדאי שנהיה סמוכים ובטוחים עוד בטרם רכשנו את אותו בית, כי הוא תקין לחלוטין וכל המערכות בו בטוחות ועומדות בכל התקנים המחמירים ביותר.

מניעת פגיעה באיכות החיים העתידית בביתנו החדש

בנוסף לנושא הבטיחות, בדיקת בדק בית מקיפה ומקצועית חושפת פעמים רבות ליקויים ופגמים אשר לא בהכרח היו מסכנים את שלום בני הבית, אך היו פוגעים באיכות החיים של המשפחה המתגוררת באותו בית. למשל, בעיות באיטום ובבידוד של הבית, מקומות בהם עלולה להיווצר בעיה של נזילות ורטיבות בקירות, ליקויים אסתטיים בריצוף או בגימורים שונים ועוד – כל אלו הן בעיות אשר חבל לגלותן מאוחר מדי, לאחר שכבר רכשנו את הדירה ועברנו לגור בה.

גילוי מאוחר של ליקויי בנייה ובעיות נוספות בבית יפגע בנו גם מבחינה כלכלית – כאשר מתגוררים בבית מסוים ומתגלים בו ליקויים בטיחותיים, תפקודיים או אסתטיים, ברבים מן המקרים נרצה לתקן בעיות אלו, וזה כבר יעלה לנו לא מעט כסף. גילוי מוקדם של בעיות מסוג זה, על ידי ביצוע בדק בית מקיף בטרם הרכישה, יאפשר לנו לדרוש מהקבלן או הגורם המוכר את הנכס לטפל בבעיות אלו על חשבונו, כפי שמתחייב על פי חוק.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדירות בפרויקט אשטרום קריית היובל ממשיכות להיחטף
כ-110 דירות נמכרו ונותרו למכירה דירות אחרונות בפרויקט * 7...
עיר הנדל״ן בסימן ערים מתחדשות ומשרדים מניבים
מנכ''ל עיריית ירושלים: "ההתחדשות העירונית מצליחה בירושלים כי אנחנו מספקים...
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ - חשיבות כלכלית בראי הקהילה שמאי מקרקעין...
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה...
עיריית ירושלים אישרה 3 תוכניות חדשות להתחדשות עירונית
עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, המליצה להפקדת 3...
מהו ייעוץ משפטי ברכישת דירה?
עבור רבים, רכישת דירה היא למעשה העסקה הכלכלית החשובה והגדולה...
המדריך השלם לשמאי מקרקעין בירושליים 
מבוא: מהו שמאי מקרקעין? (מהי הערכת שווי?) הערכת שווי היא תהליך...
חברת עדן מסכמת את שנת 2022 ופותחת את השנה הבאה. פיתוח רובע הכניסה לעיר, שדרוג אזורים, רחובות ואנרגיה ירוקה: התוכניות של חברת עדן לשנת 2023
דירקטוריון חברת עדן, סיכם את הפעילות בשנת 2022 ואישר את...
אושרה תכנית העבודה של החברה העירונית 'אריאל' לשנת 2023
דירקטוריון החברה העירונית 'אריאל', בהובלתו של יו"ר הדירקטוריון, ראש העיר...
התקבל היתר בנייה למתחם השני בפרויקט 'שדרות היובל' - פרויקט 'פינוי-בינוי' הראשון בשכונת קריית היובל בירושלים
המהפך הגדול בשכונת קריית יובל בירושלים כבר כאן. השכונה הירושלמית...