Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אסתטיקה של הפה – דברים שכדאי לדעת – ד"ר מודי ג'ברין, רופא שיניים בירושלים

אסתטיקה של הפה – דברים שכדאי לדעת – ד"ר מודי ג'ברין, רופא שיניים בירושלים

בעת האחרונה מופיעות באמצעי התקשורת לא מעט מודעות המספרות על האפשרות ליהנות מחיוך מושלם עם שיניים נאות, סימטריות ולבנות. ואולם, לפני שעוברים טיפולי אסתטיקה דנטלית חשוב להכיר את הטיפולים המוצעים ולבחור נכון את המרפאה ואת הרופא.

אסתטיקה של הפה – דברים שכדאי לדעת - ד"ר מודי ג'ברין, רופא שיניים בירושלים

כדי לקבל מידע מקצועי ומהימן בנושא שוחחנו עם ד"ר מודי ג'ברין, מייסד ומנהל מרפאת מומחים לרפואת שיניים השוכנת בקניון לב תלפיות בירושלים. במרפאה נעשים טיפולי שיניים מגוונים על ידי רופאי שיניים ומומחים, לרבות טיפולי אסתטיקה דנטלית לעיצוב החיוך כמו ציפויי חרסינה והלבנות שיניים, ואפילו טיפולים אסתטיים להצערת וחידוש עור הפנים כמו הזרקות חומצה היאלורונית ובוטוקס.

שלום ד"ר ג'ברין, האם בעת האחרונה אתה רואה ביקוש גדול יותר לטיפולי אסתטיקה דנטלית?

אכן, מרבית הציבור מודע לכך שרפואת השיניים מתחדשת ומתקדמת, ושישנן שיטות עכשוויות בהן קיים דגש על האסתטיקה והאיכות כאחת. לכן, רבים מהמטופלים נותנים חשיבות לפן האסתטי של טיפולי השיניים, ובצדק רואים אותו כמשפיע לטובה על איכות חייהם.

אלו רק טיפולים אסתטיים או שיש להם גם מטרה רפואית?

כעיקרון הטיפולים מיועדים למטרות אסתטיות של הפנים והפה. יחד עם זאת, חלק מהחומרים בטיפולים אלו תורמים בצורה פעילה גם להיבט הרפואי כגון Gummy Smile ותריזמוס.

כחלק מרפואת השיניים בכללותה, האם רואים חידושים ושיפורים גם בתחום האסתטיקה הדנטלית?

אין ספק שבשנים האחרונות עולם אסתטיקת הפה התקדם והתפתח מאוד, החל בטכניקות העדכניות, דרך סוגי החומרים ועד לציוד המתקדם. יש להתפתחויות הללו השפעות משמעותיות על איכות הטיפולים, לרבות על הנינוחות של המטופל בזמן הטיפול וחיסכון בזמן. מובן שההשפעה הגדולה והמהותית ביותר ניכרת בטיב התוצאה המאופיינות ברמה מאוד גבוהה בהשוואה לעבר.

לאחרונה אנו שומעים הרבה על חזיתות חרסינה. תוכל להסביר במה בדיוק מדובר?

לחזיתות החרסינה אנו קוראים לעיתים גם ציפויי חרסינה או "וניר". הטיפול הזה נעשה בעיקר כשיש אי-סימטריה במורפולוגיה ובאנטומיה של השיניים שבקדמת בפה, ועל פי רוב מטרתה היא לקבל מראה מושלם של, כמו שנהוג לומר – "חיוך הוליוודי". הציפויים עצמם מורכבים מחומרים שונים כגון Feldspathic או E-max.

גם הלבנות שיניים זוכות לאחרונה לפרסומים רבים…

אכן, הלבנות שיניים מיועדות להבהיר את גוון האמייל של השן באמצעות חומרים מיוחדים, לאחר שלאורך השנים עקב שיטות שונות הגוון הטבעי הולך ומשתנה. יש שתי שיטות עיקריות להלבנת שיניים כיום: הראשונה היא הלבנה שמבצעים במרפאת השיניים ביום אחד, ואילו השנייה היא הלבנה שמבצעים בבית עם סד ללילה. ראוי להדגיש כי אם מבצעים כנדרש את הלבנות השיניים הן לא מסכנות את בריאות השיניים והפה.

שאלות בנושאי הכתבה ובנושאים נוספים ניתן להפנות אל ד"ר ג'ברין דרך פורום השתלת שיניים ביום אחד.

וכיום גם ניתן לקבל סתימות לבנות?

כמובן. סתימות או שחזורים לבנים מורכבים מחומר הקרוי קומפוזיט ואפשר לעשות אותם בפגישה אחת במרפאה על מנת לטפל בחורים שנגרמו עקב עששת, או בשביל לבצע חזיתות או ציפויים בשיניים הקדמיות. כיום הקומפוזיט מחליף את האמלגם המכיל חומר כספי, ועל כן פחות איכותי מבחינת אסתטיקה ומבחינת בריאות.

וגם לסוג הכתר ישנה משמעות מבחינה אסתטית, נכון?

בהחלט. המשמעות של כתרים היא שיקום על בסיס כיסוי של השן שעברה טיפול שורש, או כתרים המחוברים יחדיו לצורך שיקום (למשל כששיניים חסרות), ואפשר לעשות שיקום נשלף או קבוע על שתלים. הכתרים בעצמם מחולקים למספר סוגים, כגון כתרים ממתכת חצי אצליה עם ציפוי חרסינה, כתרי מתכת אצילה, כתר חרסינה מלא, כתרי זירקוניה עם ציפוי חרסינה, כתר זירקוניה "ברוטאו", חזיתות חרסינה אינלאי, אונלאי, E-max וכיוצא בזאת.

האם קיימות התערבויות וחומרים נוספים המסייעים בעיצוב החיוך?

כמובן. ניתן לעשות הרבה פעולות והדבר תלוי במצב השיניים והפה של המטופל, פרופיל הפנים והרצונות שלו, וכן שיקולים נוספים. תמיד מתחילים את התהליך בפגישה במרפאת שיניים המעניקה מענה לאסתטיקה דנטלית, וזאת כדי לאבחן ולבנות את הטיפול הנכון ביותר לקבלת תוצאות מיטביות.

לעדכונים חמים בנושאי אסתטיקה דנטלית היכנסו לדף הפייסבוק: https://www.facebook.com/mode.dent/

האם יש איזה חשיבות לניסיון של הרופא, או ליצירתיות ומיומנות?

אכן, ברפואת השיניים בכלל ובתחום האסתטי בפרט נדרשת מקצועיות גבוהה ומגע יצירתי-אומנותי. הניסיון והוותק של הרופא תומכים בכך וכן הבקיאות בשיטת החדשניות והמתקדמות ביותר בתחום האסתטיקה הדנטלית. לכן רופאים רציניים גם משתתפים בהשתלמויות ובכנסים רבים כדי להיות מעודכנים בשיטות הבינלאומיות החדשות.

ד"ר ג'ברין, לסיום – איך בוחרים מרפאת שיניים טובה לטיפולי אסתטיקה דנטלית?

יש כמה קריטריונים שחשוב לבחון כאשר בחורים מרפאה לטיפולים אלו, אך הדבר תמיד מתחיל בהזמנת תור לבדיקה וייעוץ. כשמגיעים לפגישה כבר ניתן להתרשם מהמקצועיות של מרפאת השיניים, כולל תוכנית הטיפולים שהוצעה, ההדמיה של התוצאות הסופיות, וכן הצעת המחיר. תמיד גם כדאי לשים לב אל היחס האישי של הרופאים והצוות, אל האווירה הנעימה במרפאה, אל הציוד המצוי בחדרי הטיפולים, ואל רמת ההיגיינה והסטריליזציה במרפאה.

ד"ר מודי ג'ברין הוא ד"ר לרפואה שיניים, מייסד ומנהל מרפאת מומחים לרפואת שיניים בקניון לב תלפיות בירושלים, המעניקה בין היתר טיפולי אסתטיקה דנטאלית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...