Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אסון בבירה:אם וארבעת ילדיה נמצאו ללא רוח חיים

אסון בבירה:אם וארבעת ילדיה נמצאו ללא רוח חיים
(צילום: משה מזרחי באדיבות זק''א)
(צילום: משה מזרחי באדיבות זק"א)

ביום ראשון בשעות אחר הצהרים הוזעקו מתנדבי זק"א לרחוב דרך חברון בירושלים. שם נמצאה אם כבת 36 וארבעת ילדיה כשהם ללא רוח חיים. צוותי מז"פ של המשטרה פתחו בחקירה כדי לבדוק את נסיבות המוות הטראגי. המראות היו נוראיים, גם מתנדבי זק"א הרגילים למראות זוועה מזה שנים, הרגישו שהפעם זה שונה. "זה הזכיר לי את הפיגוע במסעדת סבארו במרכז העיר" אומר נתן קניג, מתנדב זק"א כ-20 שנה. "הסיטואציה כולה, ילדים שרופים, הריח באוויר, המראות הקשים החזירו אותי שנים אחורה לפיגוע בסבארו".

אחרי כמה שעות שחוקרי המשטרה בדקו את הזירה, נכנסו מתנדבי זק"א לזירת האסון, ובמשך זמן רב טיפלו בכבוד המת כאשר המראות קשים מנשוא. כשדמעות זולגות מעיניו, הוציא בנצי אוירינג מפקד זק"א מחוז ירושלים את גופת התינוקת בת השנתיים מהדירה השרופה. אוירינג שבימי חייו ראה וטיפל באין ספור של אסונות קשים, לא יכל הפעם להחזיק מעמד ובבכי תמרורים התמוטט בידיים של בנו יחיאל המתנדב גם הוא בזק"א. שלום קליין מתנדב זק"א ירושלים, אמר "מדובר באירוע מזעזע ביותר. כשהגעתי לזירת השרפה, השכנים הפנו אותי למרפסת הדירה. האם הייתה ללא רוח חיים. ארבעת ילדיה נספו למוות. המראות בשטח קשים מאוד. למרות התנדבותי מספר שנים בזק"א מדובר בזירה קשה ואכזרית ביותר. מתנדבי זק"א ירושלים מטפלים בגופות ובאיסוף הממצאים".

 בעיריית ירושלים מביעים צער עמוק על הטרגדיה הנוראית ושולחים תנחומים לבני המשפחה.

 עם היוודע הטרגדיה הקשה והמזעזעת הנחה ראש העיר, ניר ברקת, את שירותי הרווחה, החינוך והשירות הפסיכולוגי העירוני לתת מענה לצרכי המשפחה ולמוסדות הלימוד שבהם למדו בנות המשפחה ולהיערך לקראת יום הלימודים. צוות של עובדות סוציאליות יצאו מידית לשטח כדי לטפל במקרה ולהעניק את כל הסיוע הנדרש. שני עובדים סוציאליים נוספים פועלים בבניין המגורים לתת מענה לשכנים ועובד אגף הקליטה בעירייה פועל מול הקהילה של המשפחה לסיוע ככל שיידרש.

 גם מינהל החינוך נערך להפעלת אנשי מקצוע מהשירות הפסיכולוגי לטיפול בתלמידים במוסדות החינוך שבהם למדו בנות המשפחה. צוותים של מינהל החינוך נמצאים בקשר עם מנהלי בית הספר ויעניקו סיוע לתלמידים ככל שיידרש. צוותי השירות הפסיכולוגי יתגברו את הצוות החינוכי בבית הספר של בנות המשפחה כדי לסייע בשיחות מול התלמידים והחברים לכיתה וללימודים.

מבדיקה שנעשתה בשירותי הרווחה, המשפחה לא מוכרת ומעולם לא טופלה על ידי שירותי הרווחה של העירייה. לפני כשלושה חודשים פנתה האם בשיחת טלפון ללשכת הרווחה באזור מגוריה לבירור פרטים באשר לאיתור שירותי בייבי סיטר. בשיחת הטלפון הוסבר לאם כי שירותי הרווחה לא מעניקים שירותי בייביסיטר, אולם הוצע לאם להגיע ללשכה ולברר על שירותים אחרים להם היא נזקקת. האם לא הייתה מעוניינת להגיע ולא פנתה שוב ללשכה.העירייה תמשיך לסייע לבני המשפחה ולמוסדות החינוך שבהם למדו בנות המשפחה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...