Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

"אמת הביאר" נפתחה מחדש לקהל הרחב

"אמת הביאר" נפתחה מחדש לקהל הרחב

אמת המים העתיקה אשר הובילה מים מאזור גוש עציון לירושלים נפתחה מחדש למבקרים בטקס חגיגי שנערך אתמול (יום שלישי) בגוש עציון בהשתתפות שר התיירות יריב לוין, השר לירושלים ומורשת זאב אלקין, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת אפרת עודד רביבי, ומנהל בית ספר שדה כפר עציון ירון רוזנטל.

"אמת הביאר" העתיקה נבנתה על ידי המלך הורדוס בימי הבית השני, במטרה להוביל מים מגוש עציון לירושלים בתקופה בה מים היו מצרך נדיר בעיר שהלכה וגדלה, כפי שנכתב "ת"ר פעם אחת עלו כל ישראל לירושלים ולא היה מים לשתות, הלך נקדימון בן-גוריון אצל אדון אחד ואמר לו : הלווני שתים עשרה עיינות מים לעולי הרגלים ואני אתן לך שתים עשרה ואם איני נותן לך הריני נותן לך שתים עשרה כיכר כסף וקבע לו זמן. כיוון שהגיע הזמן ולא ירדו גשמים שלח לו, שגר לי מים או מעות … נכנס נקדימון לבית המקדש כשהוא עצב נתעטף ועמד בתפילה אמר לפניו: רבונו של עולם גלוי וידוע לפניך שלא לכבודי עשיתי ולא לכבוד בית אבא עשיתי אלא לכבודך עשיתי שיהיו מצויים מים לעולי רגלים. מיד נתקשרו השמים בעבים ונתמלאו שתים עשרה עיינות מים" מסכת תענית, דף י"ט, עמוד ב'.

לאחרונה נערכו שיפוצים ושדרוגים באמה בעלות של 2 מיליון שקלים, ובטקס החגיגי שנערך אתמול הוצג גם חיזיון אורקולי המספר את ההיסטוריה של האמה.

השרים שיבחו את עבודת השדרוג שבוצעה באמה; שר התיירות יריב לוין ציין כי פרויקט אמת הביאר הינו רק אחד מתוך שורה ארוכה של פרויקטים תיירותיים שיצאו וייצאו לפועל בעתיד, ושאין ספק שתיירים רבים יגיעו לבקר בה ולהתפעל ממנה.

כמו כן הוסיף השר לירושלים ומורשת זאב אלקין, כי "היום, אור לכ"ה בכסלו, נר ראשון של חנוכה, יום יסודו של בית המקדש השני, אנחנו חונכים את אמת הביאר שאותה בנה הורדוס על מנת להוביל מים מגוש עציון לירושלים, לבית המקדש. האירוע הזה מסמל עבורי שלושה דברים: הראשון הוא המים, שמסמלים חיים; השני הוא הקשר ההדוק והישיר בין ירושלים לגוש עציון, כמקום מגוריי אשר עשיר בארכיאולוגיה, ירושלים בירתנו אשר יחד עם גוש עציון הם שני המקומות האהובים עלי. והשלישי הוא, הסמליות של הפתיחה המחודשת של אמת הביאר ביום סמלי זה- נר ראשון של חנוכה ויום יסודו של בית המקדש השני. אני גאה להוביל את הפרויקט ומזמין את כולם להגיע לבקר פה".

שלמה נאמן, רק המועצה האזורית גוש עציון, הודה לשרים משתפי הפעולה עם הפרויקט " השרים – אנו רואים בכם שותפים גדולים לדרך. אנו שמחים שזה קורה. המים שזרמו כאן סופקו והחייו את ירושלים עד תקופת הבריטים ושימשו בעבודת ביהמ"ק. היום אנו זוכים לספר את הסיפור הזה. מודה לראשי המועצה הקודמים שיזמו את הפרוייקט. מודה למנהל בית ספר שדה ירון רוזנטל למשרד התיירות ומשרד ירושלים ומורשת שסייעו להקמת הפרוייקט".

ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, פיאר את אמת הביאר כמפעל הנדסי מדהים שאפילו המהנדסים הגדולים כיום ייתכן שיתקשרו לשחזר, והמשיך ואמר כי אמת המים הנה מקור להשראה לפרויקטים מודרניים כיום.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
מסעדת תמול שלשום מציינת 30 שנות פעילות עם שפית חדשה ומנות חדשות
תמול שלשום, מוסד התרבות ובית הקפה הירושלמי המוכר והאהוב, בבעלות...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
מלון וולדורף אסטוריה ירושלים נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024
מלון וולדורף אסטוריה נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024...
76 יצירות, שרובן מוצגות לראשונה, בתערוכה לכבוד יום העצמאות ה- 76 למדינת ישראל – "דיוקן עצמאי: דמות ונפש הצייר באמנות הישראלית" במוזיאון קסטל במעלה אדומים
בתערוכה, שנפתחת לקהל הרחב החל מיום ראשון, 12 במאי, וצפויה...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
מועדי הגבורה בחודש מאי באירוח ביתי בירושלים
מועדי הגבורה הם הזמן הנכון ביותר לשמוע על סיפור ההתיישבות...