Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אמית איתן במעלה אדומים – בית הספר המצטיין במחוז ירושלים

אמית איתן במעלה אדומים – בית הספר המצטיין במחוז ירושלים
תמונה: מימין - דניאל בארי מנהל בית החינוך, משמאל- בועז קולומבוס, המפקח הארצי על החינוך העל-יסודי ויו"ר ועדת הפרס קרדיט: דוברות אמית

בית הספר אמית איתן הוא זוכה פרס החינוך של החמ"ד במחוז ירושלים לשנת תשפ"א, כך התבשר דנאל בארי המנהל לאחרונה.

השבוע, הגיעו חברי ועדת הפרס הארצית לביקור וסיור לקראת בחירת הזוכה בפרס הארצי, ומיד לאחריו נערך טקס קבלת הפרס המחוזי בהשתתפות: בני כשריאל ראש העיר מעלה אדומים, הראל הורוביץ מנהל מחלקת החינוך, גב' בתיה אריאלי מנהלת קהילת ירושלים של רשת אמית ונציגי הוועדה שהעלו על נס את העשיה היחודית במקום.

תמונה: מימין – דניאל בארי מנהל בית החינוך, משמאל- בועז קולומבוס, המפקח הארצי על החינוך העל-יסודי ויו"ר ועדת הפרס
קרדיט: דוברות אמית

בני כשריאל, ראש העיר מעלה אדומים אמר בארוע כי: "ראש התורן שלנו הוא החינוך לערכים ולמצויינות. אמית איתן נמצא לאחר שלוש שנות הצטיינות רצופות. בתחום הערכי בית הספר מוביל גם בנתוני הגיוס, ביציאה לקצונה ולפיקוד. בתקופת הקורנה בלטה המעורבות והעשייה של צוות ותלמידי אמית איתן בתוך הקהילה, תוך שילוב של מצויינות וחינוך לאהבת ישראל, חדשנות ושליחות. זאת דוגמה ומופת לציונות הדתית בתפארתה. תודה למנהל, לצוות ולתלמידים על קידום ההישגים. אני רווה נחת רוח רבה מהעשייה".

הראל הורביץ, מנהל אגף החינוך: "בבית החינוך אמית איתן מעודדים כל תלמיד ללמידה על ידי התאמת מסלול ודרך הנכונה לו. רואים את הכוחות, באהבה ובאמונה. אהבה גדולה לתלמידים. רואים את הטוב שבהם. לא מכניסים לתבניות על פי דרישות. ואמונה בה' ואמונה בתלמידים שהם יכולים להצליח. דניאל, מנהל בית החינוך מוביל במנהיגות מעצבת את התפיסה שאין תקרת זכוכית. נותנים את מה שצריך בשביל לפרוץ קדימה. שאלו איך הרכבת מסיעה את הקרונות כשרק הקטר חם? כשהקטר חם (המנהל, הצוות) הקרונות נוסעים ומונעים.בית הספר מצמיח מנהיגים עם אמונה ברוח האדם".

אמית איתן – מצטייני מחוז ירושלים בחמד – התעודה
קרדיט: דוברות אמית

בתיה אריאלי מנהלת קהילת אמית ירושלים: "משהו אחר, מיוחד ועצום קורה בקהילה החינוכית אמית איתן מעלה אדומים בהנהגתו של דניאל בארי. מכלול החלקים המרכיבים את השלם, מעניקים לתלמיד יחס אישי בונה ומעצים את תחושת השייכות והמסוגלות האישית הלימודית והערכית. הנוער לא זוכר את את מה שאתה מלמד אלא את מה שאתה, ה'מה' של דניאל ראוי בפני עצמו לפרס. אלברט איינשטיין כתב: "אני אף פעם לא מלמד סטודנטים שלי, אני רק מנסה לייצר עבורם את התנאים שבהם יוכלו ללמוד". צוות אמית איתן מייצר באהבה ובמקצועיות את מירב ומיטב התנאים  עבור תלמידיו. אשרי התלמידים, אשרי העיר והמחוז שאלו מנהיגיו".

דניאל בארי, מנהל אמית איתן: "זכינו ליום חשוב ומיוחד בתולדות בית החינוך. חברי ועדת הפרס של בתי הספר העל יסודיים בחמד, הגיעו על מנת להכיר את בית החינוך שלנו מקרוב, על מנת לבחון את מועמדותנו לפרס החינוך הארצי של החמ"ד. בחרנו להציג להם את בית הספר תחת הכותרת: "ברכנו אבינו כולנו כאחד" – ולומר שהמיוחד בבית החינוך שלנו שיש אצלנו מקום לכולם, מאמין בזה לכתחילה ובזכות כך מצליח להביא את כלל תלמידיו למצויינות- ערכית, חינוכית, ולימודית. ולחנך ליראת שמיים. לדעתנו זו בשורה לציונות הדתית, בית ספר קהילתי מצויין לכתחילה. לא מובן מאליו שבית החינוך שלנו יגיע למעמד שכזה. וזה קורה בזכות צוות מדהים ומיוחד. שאין  כמותו בכל  הארץ. זו זכות גדולה לעבוד בצוות כזה מיוחד. יהי רצון שנמשיך לעשות את שליחותנו נאמנה, ונזכה לברכתו של ה' בכל מעשה ידנו".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה לנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום רביעי,...
משרד הבטחון ימגן רכבים ביהודה ושומרון
בהנחיית שר הביטחון, יואב גלנט, משרד הביטחון ימגן את רכבי...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאות בוינה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל היום, יום שלישי, י"ט באלול,...