Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

אלפי משתתפות ומשתתפים בצעדות ״צועדים ומצדיעים״ לנכי מערכות ישראל

אלפי משתתפות ומשתתפים בצעדות ״צועדים ומצדיעים״ לנכי מערכות ישראל
קרדיט: שלומי יוסף, אריאל חרמוני, משרד הביטחון, ואגף דוברות והסברה במשרד הביטחון.

אתמול (ג׳) צועדים ברחבי ישראל, מדן ועד אילת, עשרות אלפי תלמידים, מפקדים, חיילים, שוטרים ופצועים בצעדות "צועדים ומצדיעים", לקראת אירועי יום ההוקרה לנכי מערכות ישראל ופעולות האיבה.
באירוע המרכזי בפארק הירקון השתתפו שר הביטחון, בני גנץ, מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, סגן שר הביטחון, אלון שוסטר, יו"ר ארגון נכי צה"ל, עידן קלימן, סמנכ"ל וראש אגף השיקום במשרד הביטחון, לימור לוריא, ראש אכ"א, אלוף יניב עשור ונכי ונכות צה"ל.

אירועי "צועדים ומצדיעים" מתקיימים בהובלת אגף השיקום במשרד הביטחון, ארגון נכי צה״ל, אגף הנפגעים בצה"ל, קרן קיימת לישראל ושותפים נוספים. הצעדות פותחות את אירועי יום ההוקרה, כאשר אירוע השיא יהיה ערב ההוקרה הממלכתי לנכי מערכות ישראל בתאריך 11.12.22.

קרדיט: שלומי יוסף, אריאל חרמוני, משרד הביטחון, ואגף דוברות והסברה במשרד הביטחון.

לפני כעשור החליטה ממשלת ישראל להקדיש יום ממלכתי לנכי מערכות ישראל ולקיימו בי"ז בכסלו. השנה, לראשונה, יתקיים אירוע ממלכתי וטקס רשמי לציון היום.

שר הביטחון, בני גנץ: "אתגרי הביטחון שלנו ממשיכים להתקיים גם היום בכל זירות הפעולה, כפי שגם ראינו בפיגוע שהתרחש מוקדם יותר. אני מבקש לאחל לפצועה רפואה שלמה. חלק מההתמודדות עם אתגרי הביטחון היא גם לספק ביטחון ותמיכה לחיילי צה"ל שהקרב לא הסתיים עבורם. יש לנו חובה לאומית ללוות אותם ולתת להם תמיכה, ובדרך זו להעביר גם מסר לכלל המשרתות והמשרתים. בשנתיים וחצי האחרונות עשינו פעולות רחבות ומשמעותיות, במסגרת רפורמת "נפש אחת". בין השאר הרחבנו את הזכויות, שיפרנו את שער הכניסה, חיזקנו את הטיפול של צה"ל והקשר בינו ובין אגף השיקום, והרחבנו את ההכרה בצוללי הקישון.

קרדיט: שלומי יוסף, אריאל חרמוני, משרד הביטחון, ואגף דוברות והסברה במשרד הביטחון.

יש עוד דרך ארוכה לצעוד, ואני מבקש להודות לעובדי אגף השיקום, שאנחנו מחויבים לתת להם כלים טובים שיסייעו להם במלאכה החשובה, ולארגון נכי צה"ל בהובלת עידן קלימן שפועלים לילות כימים למען המטרה הקדושה שמולנו. אני מבטיח שהשותפות שלי עם נכי צה"ל, הסיוע להם, והדאגה להם, תימשך בכל מקום שבו אשרת את מדינת ישראל".

קרדיט: שלומי יוסף, אריאל חרמוני, משרד הביטחון, ואגף דוברות והסברה במשרד הביטחון.

סמנכ"ל וראש אגף השיקום במשרד הביטחון, לימור לוריא: "היום אנחנו מצדיעים ומוקירים את נכי צה"ל ואת ההקרבה שלהם כדי שאנחנו וילדינו נחיה בביטחון, אנחנו מודים להם על כך".

יו"ר ארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן: "במדינתנו האהובה חיים כ-60,000 נכי מערכות ישראל שמתמודדים יום יום, בגבורה ובאומץ, עם הפציעות הפיזיות והנפשיות, נאבקים בשגרת חייהם עם מגוון רחב של אתגרים, ומכלול מוגבלויות שלעיתים קשות מנשוא. אנחנו בארגון נכי צה"ל פועלים יום יום על מנת לשקם, להעניק מקום שהוא בית, ולהוקיר את נכות ונכי צה"ל. היום הזה, יום ההוקרה לנכי מערכות ישראל ופעולות האיבה הוא היום בשנה בו כולנו אנו עוצרים על מנת להכיר ולהוקיר את אלה שהקריבו מגופם ומנפשם למען ביטחון ישראל".

קרדיט: שלומי יוסף, אריאל חרמוני, משרד הביטחון, ואגף דוברות והסברה במשרד הביטחון.

ראש אגף כוח האדם, אלוף יניב עשור: ״אחיי נכי צה״ל – לעולם לא תצעדו לבד! הצעידה המשותפת היום היא הזדמנות נפלאה להוקיר את המסירות, ההתנדבות וההקרבה למען ביטחון ישראל. ובעיקר לומר כי אנחנו פה איתכם, באהבה רבה ומחויבות בלתי מתפשרת לשיקום, ליווי ותמיכה״.

יו"ר קק"ל, אברהם דובדבני: "אנחנו שמחים לקחת חלק במצעד הוקרה לנכי מערכות ישראל ופעולות האיבה. צעדת ״צועדים ומצדיעים״ במסגרתה צועד הציבור הרחב בשבילי ישראל, בהשתתפות עשרות אלפי תלמידים, חיילים, שוטרים, היא צעדה חשובה בה אנחנו בקרן קיימת לישראל גאים לקחת חלק".

קרדיט: שלומי יוסף, אריאל חרמוני, משרד הביטחון, ואגף דוברות והסברה במשרד הביטחון.
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
המילואימניק המצטיין: יגאל בנקין מאמית דתי ירושלים
יגאל בנקין, מורה בבית החינוך אמית דתי ירושלים, זכה לאות...
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה...
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...