Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך ניתן לרדת במשקל? כמה טיפים שיעזרו לכם

איך ניתן לרדת במשקל? כמה טיפים שיעזרו לכם

רבים מכם ניסו דיאטות כאלה ואחרות, לעיתים אף הצלחתם להשיל כמה קילוגרמים אך אלה חזרו במהרה. למעשה, ללא שינוי באורח החיים ובהרגלי האכילה תתקשו להפחית ממשקל גופכם. לכן,

שמירה על אורח חיים בריא

בשנים האחרונות גוברת המודעות לשמירה על אורח חיים בריא. אורח חיים בריא כולל תזונה נכונה ופעילות גופנית. שינוי בהרגלי האכילה קריטי לירידה במשקל לכן כדאי להקפיד על ארוחת בוקר, אכילת ירקות כולל הקליפה העשירה בסיסים תזונתיים, שתיית לפחות שמונה כוסות מים ביום ותה ירוק, ויש להימנע מפיתויים בבית כמו שוקולדים ודברי מתיקה ומחטיפים עתירי קלוריות. אגב, הימנעו גם ממשקאות מוגזים וממיצים מומתקים ועתירי סוכר וקלוריות. כמו כן, במקום חטיף מתוק תמיד כדאי להעדיף פרי בריא. חשוב להדגיש כי ישנם תוספי תזונה, ביניהם גרין סלים, שמדכאים תיאבון ואת הצורך למתוק, לכן הם מסייעים לכם במאבק במשקל העודף ובשמירה על אורח חיים בריא.

פעילות גופנית

כדי לרדת במשקל יש לשלב פעילות גופנית בהתאמה אישית על פי מבנה הגוף, גיל, מצב בריאותי ומשקל. חשוב להגדיר את מטרות האימון מראש וניתן לקבוע תכנית אימונים בעזרת מאמנית אישית. ניתן להסתפק בשניים- שלושה אימונים בשבוע אך חשוב להתחיל בהדרגה את הפעילות הגופנית כדי להימנע מסטרס ומפציעות.

תכנון ארוחות ואכילה מסודרת

מומלץ להקפיד על ארוחות בזמן לכן חשוב לתכנן מראש את סדר היום כדי להימנע ממצבים בהם מרגישים מורעבים ומתקשים לעמוד בפני פיתויים. כמו כן, במקום הפסקות ארוכות בין ארוחה לארוחה כדאי לאכול כל ארבע שעות ארוחה קטנה ומזינה. לפני שפוצחים בדיאטה כדי לרדת במשקל חשוב לקבל ייעוץ מתזונאית על מנת להרכיב תפריטי תזונה בהתאמה אישית.  

תוספי תזונה

מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות מגלים כי תוספי תזונה איכותיים מסייעים לרדת במשקל. יש מגוון רחב של תוספי תזונה אך חשוב לבחור רק תוספים מחומרים טבעיים בלבד המכילים ויטמינים, תרכובות אורגניות ונוגדי חמצון. בנוסף, מומלץ לרכוש תוספי תזונה באישור משרד הבריאות הישראלי כמו גרין סלים או תוספים אחרים שמעניקים תחושת שובע מתמשכת, מסייעים לזירוז חילוף החומרים, מפחיתים את רמת הכולסטרול ועוזרים בגמילה ממתוקים ומגלוטן.

סביבה תומכת

סביבה תומכת תעזור לכם להקפיד על דיאטה מאוזנת ובריאה וניתן לגייס גם את שאר בני המשפחה כדי לעבור יחד שינוי מבורך באורח החיים. מאחר ורבים מתקשים להקפיד על פעילות גופנית כדאי לגייס חברים, קולגות מהעבודה או את בני הזוג כדי לצעוד יחד או לעסוק בפעילות גופנית אחרת. כמו כן, חשוב לשוחח עם בני המשפחה כדי להוציא מהבית פיתויים מיותרים כמו עוגות, מתוקים, חטיפים, משקאות מוגזים עתירי סוכר ועוד.

מעקב שבועי

ככל שרואים שינוי במשקל הגוף כך יש יותר מוטיבציה להמשיך בתזונה נכונה ומאוזנת ובמשטר אימונים. לכן, מומלץ לבצע מעקב שבועי אחרי משקל הגוף ולא לעלות על המשקל מדי יום.  

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...
מידע הוא כוח – בעולם שבו אתם רוצים לייצר דירוג אשראי איכותי
היכולת שלנו לבנות תהליכי קבלת החלטות גם בתחום הפיננסי היא...