Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך מוציאים אזרחות ודרכון רומני?

איך מוציאים אזרחות ודרכון רומני?
קרדיט FREEPIK

יהודים יכולים להוציא אזרחות נוספת מהמדינות שבהן חיו בני משפחתם בעבר ורבים עושים זאת לאחר שהם מתמודדים בהצלחה עם האתגר הגדול ביותר של התהליך – איסוף המסמכים והוכחת הזיקה והזכאות שלהם לדרכו כזה. גם הוצאת דרכון רומני מתחילה בבדיקת הזכאות שלכם ולא רק על בסיס הידיעה שמישהו מבני משפחתכם כבר היה אזרח רומני. את הבדיקה עושים בשלב ראשון כדי להעריך לא רק כמה כסף יידרש לכם לתהליך אלא גם מהו משך הזמן שבו זה יתנהל ואיך לנהל אותו. בכל מקרה, חשוב לומר שהמוקד של התהליך הוא איסוף ואיתור מסמכים שמוכיחים את האזרחות של בני משפחתכם ולפי זה להמשיך.

קרדיט FREEPIK

איך מנהלים את התהליך?

ראשית, מומלץ מטבע הדברים על ניהול התהליך באמצעות משרדים שמתמחים בכך וכבר צברו לא רק ניסיון אלא קשרי עבודה עם עורכי דין מקומיים שמורשים להגיש את הבקשה. שנית, כדאי לעשות מחקר שורשים רציני ולהתחיל לאסוף מסמכים כמה שיותר מוקדם גם אם אינכם בטוחים שתגישו בקשה בעתיד כדי לנצל כמה שיותר את הזמן לטובתכם ולהשיג מסמכים אותנטיים אם בני משפחתכם עדיין בחיים ויכולים להציג לכם את כל ההוכחות המקוריות מבלי שתצטרכו לחטט בארכיונים ולחפש בכל מיני מקומות הוכחות כלשהן לזיקה ביניכם לבין המשפחה שחיה בעבר ברומניה. איתור המסמכים הרלוונטיים הוא קריטי להצלחת התהליך ובמיוחד התאריכים והמקומות שבהם נולדו וחיו בני המשפחה, כדי להבין אם האזרחות עדיין תקפה או שמתחילים מחדש.

היתרונות של אזרחות רומנית

לאזרחות רומנית יש יתרונות רבים לכל מי שיש לו אוריינטציה אירופית ורוצה לחיות שם או לפחות לעבוד וללמוד. מכיוון שאזרחים רומנים יכולים גם לקבל פנסיה מרומניה, הממשלה הרומנית מקפידה לעשות את התהליך שקוף וחוקי וללא שהיות אמנם, אבל גם מבלי להתפשר על כל מסמך ותיעוד שנדרש. לכן, בדקו היטב גם את המסמכים עצמם אם אין איזושהי אי תאימות בין פרטים שונים כמו תאריכים לידה, שמות של מקומות ופרטים ביוגרפיים שונים. יכול להיות שהשוני יהיה בגלל התקופות השונות והתעתיק, אבל אימות מסמכים ותרגומם עם חותמת אפוסטיל חייבת להיות אחידה ומדויקת. אחרת, כל טעות כזאת תגרום לפסילה ולהתחלה מחדש.

מה קורה לאחר הגשת המסמכים?

המסמכים יוגשו לרשויות הרומניות לצורך אימות הפרטים ווידוא האזרחות שלכם ושל משפחתכם. אם אכן אתם נחשבים לפי חוק ולפי המסמכים לבעלי אזרחות תקפה, כל מה שנותר לעשות זה להוציא לכם תעודת זהות רומנית עם דרכון רומני ותעודת לידה וכעת אתם מסודרים. זה לוקח בערך כשנה. אם לא יוודאו שהאזרחות שלכם בתוקף תצטרכו להתחיל את כל התהליך של בקשת האזרחות על בסיס אותם מסמכים שמאשרים את הזכאות שלכם לכך. תהליך כזה לוקח בסביבות שנתיים אם הכל בסדר וכל המסמכים הנדרשים קיימים והגשתם אותם עם תרגום נוטריוני מאומת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...