Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך מוציאים אזרחות ודרכון רומני?

איך מוציאים אזרחות ודרכון רומני?
קרדיט FREEPIK

יהודים יכולים להוציא אזרחות נוספת מהמדינות שבהן חיו בני משפחתם בעבר ורבים עושים זאת לאחר שהם מתמודדים בהצלחה עם האתגר הגדול ביותר של התהליך – איסוף המסמכים והוכחת הזיקה והזכאות שלהם לדרכו כזה. גם הוצאת דרכון רומני מתחילה בבדיקת הזכאות שלכם ולא רק על בסיס הידיעה שמישהו מבני משפחתכם כבר היה אזרח רומני. את הבדיקה עושים בשלב ראשון כדי להעריך לא רק כמה כסף יידרש לכם לתהליך אלא גם מהו משך הזמן שבו זה יתנהל ואיך לנהל אותו. בכל מקרה, חשוב לומר שהמוקד של התהליך הוא איסוף ואיתור מסמכים שמוכיחים את האזרחות של בני משפחתכם ולפי זה להמשיך.

קרדיט FREEPIK

איך מנהלים את התהליך?

ראשית, מומלץ מטבע הדברים על ניהול התהליך באמצעות משרדים שמתמחים בכך וכבר צברו לא רק ניסיון אלא קשרי עבודה עם עורכי דין מקומיים שמורשים להגיש את הבקשה. שנית, כדאי לעשות מחקר שורשים רציני ולהתחיל לאסוף מסמכים כמה שיותר מוקדם גם אם אינכם בטוחים שתגישו בקשה בעתיד כדי לנצל כמה שיותר את הזמן לטובתכם ולהשיג מסמכים אותנטיים אם בני משפחתכם עדיין בחיים ויכולים להציג לכם את כל ההוכחות המקוריות מבלי שתצטרכו לחטט בארכיונים ולחפש בכל מיני מקומות הוכחות כלשהן לזיקה ביניכם לבין המשפחה שחיה בעבר ברומניה. איתור המסמכים הרלוונטיים הוא קריטי להצלחת התהליך ובמיוחד התאריכים והמקומות שבהם נולדו וחיו בני המשפחה, כדי להבין אם האזרחות עדיין תקפה או שמתחילים מחדש.

היתרונות של אזרחות רומנית

לאזרחות רומנית יש יתרונות רבים לכל מי שיש לו אוריינטציה אירופית ורוצה לחיות שם או לפחות לעבוד וללמוד. מכיוון שאזרחים רומנים יכולים גם לקבל פנסיה מרומניה, הממשלה הרומנית מקפידה לעשות את התהליך שקוף וחוקי וללא שהיות אמנם, אבל גם מבלי להתפשר על כל מסמך ותיעוד שנדרש. לכן, בדקו היטב גם את המסמכים עצמם אם אין איזושהי אי תאימות בין פרטים שונים כמו תאריכים לידה, שמות של מקומות ופרטים ביוגרפיים שונים. יכול להיות שהשוני יהיה בגלל התקופות השונות והתעתיק, אבל אימות מסמכים ותרגומם עם חותמת אפוסטיל חייבת להיות אחידה ומדויקת. אחרת, כל טעות כזאת תגרום לפסילה ולהתחלה מחדש.

מה קורה לאחר הגשת המסמכים?

המסמכים יוגשו לרשויות הרומניות לצורך אימות הפרטים ווידוא האזרחות שלכם ושל משפחתכם. אם אכן אתם נחשבים לפי חוק ולפי המסמכים לבעלי אזרחות תקפה, כל מה שנותר לעשות זה להוציא לכם תעודת זהות רומנית עם דרכון רומני ותעודת לידה וכעת אתם מסודרים. זה לוקח בערך כשנה. אם לא יוודאו שהאזרחות שלכם בתוקף תצטרכו להתחיל את כל התהליך של בקשת האזרחות על בסיס אותם מסמכים שמאשרים את הזכאות שלכם לכך. תהליך כזה לוקח בסביבות שנתיים אם הכל בסדר וכל המסמכים הנדרשים קיימים והגשתם אותם עם תרגום נוטריוני מאומת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
האחים סופר מריו- המשחק הנוסטלגי שרלוונטי גם עכשיו
זירת הגיימרים רוחשת כותרים חדשים, הרפתקאות ועלילות ומרתקת רבים כאשר...
כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מלון לליל הכלולות
אנחנו לא חושבים כי בחיים הבוגרים יש אירוע משמעותי ומרגש...
ככה תכינו עוגיות חמאה שנמסות בפה
עוגיות חמאה הן מאפה קלאסי אהוב שקשה לעמוד בפניו. העדינות,...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה...