Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך מוצאים עורך דין טוב בישראל?

איך מוצאים עורך דין טוב בישראל?
(צילום: גיא לוינסון)

בתקופה שבה כל כך הרב האזרחים רגילים ואנשים מהיישוב מגיעים לערכאות משפטיות בגלל שלל של נושאים, ובתקופה שבה בכל צעד זה אך מחויב המציאות להסתמך על ייעוץ משפטי גם בקניית דירה או צעד עסקי כלשהו, כדאי לחפש עורכי דין בדרכים שונות עד שמוצאים את האחד או האח שמתאימים לכם הכי הרבה.

(צילום: גיא לוינסון)

בתקופה שבה כל כך הרב האזרחים רגילים ואנשים מהיישוב מגיעים לערכאות משפטיות בגלל שלל של נושאים, ובתקופה שבה בכל צעד זה אך מחויב המציאות להסתמך על ייעוץ משפטי גם בקניית דירה או צעד עסקי כלשהו, כדאי לחפש עורכי דין בדרכים שונות עד שמוצאים את האחד או האח שמתאימים לכם הכי הרבה. זה מעט קשה לקבוע מראש, אמנם, מה יתאים לכם בכל עורך דין, אבל לפחות הטיפים הבאים יעזרו לכם לסנן את אלה שפחות יתאימו לכם. בסופו של דבר תצטרכו להתנסות בכך ולהישאר עם מי שעוזר לכם הכי הרבה וגם נוח לכם אתו וזה עניין של זמן בכל מקרה.

התאמה של התחום והאיש בעל הניסיון
חוזים, תחום מסחרי, זכויות קניין רוחני, נהיגה בהשפעת אלכוהול, שלילת רישיון, קנסות על עבירות בנייה, מעצר בגלל השתתפות בהפגנה, חשד לעבירה פלילית, כל אלה מחייבים עורכי דין שונים אבל האנשים לא תמיד יודעים זאת. יש אמנם עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה ומטפל גם בעבירות הפליליות שקורות תוך כדי גם ללקוח שלו, אבל זה רק אם העבירות הן בתחום המומחיות שלו והניסיון שלו מוכח. אל תנסו לבקש מעורך דין בתחום המסחרי לעשות למענכם משהו שהוא לא מתמחה בו רק משום שאתם כבר מכירים. בקשו ממנו המלצות לעורך דין שכן יכול לעזור לכם והקפידו לסנן לפי ההתמחות.

פרסום בתקשורת
יש לא מעט עורכי דין שמתפרסמים בתקשורת המשודרת או הכתובה בגלל ייצוג במקרים מפורסמים. זה יכול לקסום לכם אבל עלולות להיות כאן שתי בעיות – הפרסום מקפיץ את המחיר שאולי לא תעמדו בו והפרסום גם לא מספר לכם איך הם מתנהלים באמת והאם המשפט נגמר בזכייה ובתוצאות מעולות עבור הלקוחות שלהם. חפשו עוד קצת ותמצאו יותר מידע.

אתרים מפורטים עם ניסיון ותחומי ידע
יש היום אפשרויות למצוא עורך דין לפי האתר שלו וחיפוש בגוגל. האתר שלו בדרך כלל נותן לכם מידע ראשוני על קורות החיים שלו ותחומי התמחותו, וכן על מה שהוא יודע אם הוא מפרסם גם מאמרים. בדרך כלל זה ייתן לכם מושג אם זהו עורך דין שכדאי לדבר אתו.

זמינות וכימיה
עורך דין מלווה אתכם בתקופה הקשה שלכם או בהליכים ארוכים ומתמשכים שבסופם אתם עלולים להפסיד או לנצח והם אלה שאמורים לנהל את התיק שלכם. אם הם נעלמים לכם ולא מוסרים מידע בשקיפות ואתם לא מבינים באיזה מצב אתם מצויים, זה סימן שהגיע הזמן להחליף עורך דין. חובה לקבל עדכונים שוטפים ולנהל אתכם דיאלוג כדי לקבל הנחיות ולהנחות אתכם כיצד לנהוג.

המלצות של חברים
חברים שממליצים זה נחמד ואולי ידידותי להשתמש בשירותי עורך דין שכבר מכיר את החבר'ה, אבל בדקו אם הוא מציע לכם ידע וניסיון בתחום שבו אתם זקוקים לו ואם הגישה שלו לעבודה ולתיק הולמת את הציפיות שלכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...