Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך להתמודד עם הארכת מעצר?

איך להתמודד עם הארכת מעצר?
איך להתמודד עם הארכת מעצר?

מעצר הוא הליך לא פשוט שגורם לעצורים רבים להרגיש פחד וחשש אמיתיים. עם זאת, למשטרה יש את הזכות לעצור אדם עד 24 שעות לצורך חקירה ראשונית. כדי להאריך את המעצר, המשטרה צריכה לבקש את אישור בית המשפט. עורך דין שחרור ממעצר שיעמוד לצידו של החשוד בכל שלב החל מהמעצר הראשוני יוכל להביא טיעונים שיגרמו לבית המש[פט לא לאפשר את המשך המעצר או לפחות להקל על תנאי המעצר: במקום בבית המעצר שיהיה מעצר בית מלא ואולי אף חלקי. הטיעונים יכולים להיות למשל שזהו אדם בעל משפחה ושאינו מסוכן כך שניתן לזמנו לחקירה נוספת מבלי לעצור אותו.

חשיבות בחירת עורך הדין בחשד לאלימות

עבירות אלימות במשפחה הן מהעבירות החמורות ביותר שישנן. ההתייחסות אליהן חמורה יותר מאשר עבירות עם דרגת אלימות דומה שאינן בתוך המשפחה. זכות השימוע אינה תקפה כשמדובר על עבירת אלימות במשפחה בדרגת פשע. הענישה על עבירה כזו חמורה יותר ומאסר יכול להיות גם לזמן כפול מעבירת אלימות דומה שלא בתוך המשפחה. דווקא בשל ההתייחסות המחמירה (ובצדק) לעבירות אלה חשוב לחשוד למצוא עורך דין אלימות במשפחה שהוא קודם כל עורך דין פלילי שכן עבירת אלימות במשפחה נחשבת כמובן עבירה פלילית. חשוב שעורך הדין יהיה מקצועי מאוד, יכיר את החוקים הרלוונטיים לפרטי פרטים וינהג כלפי החשוד בהבנה וכמובן שלא בשיפוטיות. זאת מתוך הנחה שכל עוד אדם מוגדר חשוד ואפילו כאשר הוא נאשם עדיין הוא אינו מוגדר כאשם.

לדאוג גם לנפגעי עבירה

מן הצד השני של המתרס ישנו כמובן נפגע העבירה. כאשר למדובר במשפט פלילי בו נפגע העבירה הגיש תלונה במשטרה וההליכים הם של המדינה כנגד החשוד, לנפגע העבירה אין חלק בהתנהלות הדברים. עם זאת, עדיין יש לו זכויות שחשוב שידאג לקבלן. עורך דין אלימות במשפחה יכול לייצג פגם נפגעי עבירה ולדאוג לכך שיקבלו את הזכויות המגיעות להם. אחת הזכויות הבסיסיות היא צווי הגנה למניעת פגיעה של החשוד, ניתן לבקש גם צו איסור פרסום ומניעת מסירת פרטים של הנפגע. זכויות אלה מגיעות כבר מהשלבים הראשונים של חקירת החשוד. בשלב המשפט יכול נפגע העבירה לקבל את הזכות לעיין בכתב האישום או בהסדר. גם לאחר שריצה הפוגע עונש, יכול הנפגע להביע דעתו מול ועדת השחרורים. כדי למצות את הזכויות במלואן חשוב שהנפגע יהיה מלווה ומיוצג ע"י עורך דין פלילי המייצג גם נפגעי עבירה.

עו"ד שקמה אדרי היא עורכת דין פלילית מנוסה המייצגת ומלווה הן חשודים ונאשמים והן נפגעי עבירה ועושה זאת במקצועיות ורגישות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...