Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך להתגרש ולהישאר בחיים?

איך להתגרש ולהישאר בחיים?
קרדיט - Canva

זוגות שנפרדים לא מצליחים להתמודד פעמים רבות עם הפרידה והקרע, ולכן כשאין להם אפשרות להשפיע ולשנות את רוע הגזירה הם מנסים לשלוט במה שאפשר – בהליך הגירושין עצמו. זאת מסקנה נוספת שאפשר להסיק מתיקי גירושין שהולכים ומסתבכים במקום להיפתר במהירות יחסית ולהבשיל להסכם גירושין מרצון ובהסכמה מלאה. המחלוקות שליוו את הנישואין עצמם יכולות להיגרר לתוך הגירושין ולכן נדרש במקרים כאלה עורך דין לענייני גירושין שיכול להתמודד עם הקשיים האלה ולהציג ניהול תיק יצירתי כדי לפתור זאת לטובת הלקוח. הפתרונות שמוצאים בדרך כלל נשענים על החוק ועל הגישה של שופט בית המשפט לענייני משפחה או הדיינים בבית הדין הרבני. עם זאת, חיוניים מאוד הגישה של עורך הדין שלכם, ניסיונו והיכרותו עם החוק ועם מה שהוא מאפשר כדי להניע את הגירושין שלכם בהתאם לאינטרסים שלכם. כדי להבין אילו אפשרויות עומדות בפניכם גם כשנראה לכם שהגירושין יהיו ממושכים וקשים, פנו להתייעצות עם משרד עורכי הדין של שרון סגל שמנהל את האתר  מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה.

מה צריך לדעת לפני שמתגרשים?

גירושים בהסכמה הם הדרך הקצרה והמהירה ביותר, וגם הזולה יחסית, להתגרש ולהתחיל מחדש את הפרק הבא בחייכם. אם מגיעים מראש להתייעצות עם עורך דין לגירושים הוא יסביר לכם שיש שלב שנקרא שלב יישוב הסכסוך שמחויב בחוק על מנת לנסות לגשר ביניכם. זה למקרה שלא ישבתם בעצמכם על הסכם גירושין שניסחתם לבד ורק הבאתם לאישור ולניסוח משפטי אצל עורך הדין. בהסכם כזה יוודאו תמיד שחשבתם על כל היבט וכל זכות של שני הצדדים, אחרת הוא לא יאושר בבית המשפט לענייני משפחה שיעביר את ההסכם למתן גט ברבנות. ההסכם חייב לקחת בחשבון גם חלוקת משאבים והתייחסות לכל הזכויות הכספיות והפנסיוניות, החסכונות והקרנות שיש לכם ולכן חשוב שתביאו אתכם את כל המידע הזה מראש. זה במקרה שבו אתם מחליטים להתגרש באמת בהסכמה ואין ביניכם מחלוקות.

מה קורה כשאין הסכמה?

מלבד שלב יישוב הסכסוך שהוא הכרחי על פי חוק כניסיון גישור ( ישוב סכסוך), יש אפשרות לנהל משא ומתן עוד בטרם יישמעו הדיונים בבית המשפט וסביר להניח שישלחו אתכם מביהמ"ש או ברבנות לנסות להגיע להסכמות כדי לחסוך מכם את ניהול התיק בערכאות. במקרה כזה עורך הדין שלכם ינהל את התיק לפי מיטב הבנתו וניסיונו על מנת לקדם את הגירושין ולהוכיח את טענותיכם בנושאים השנויים במחלוקת. זה נועד להשיג לכם את ההסכם הטוב ביותר ואת ההכרעה הצודקת שאינה מקפחת אתכם בכל היבט. כך נוהג עם לקוחותיו גם משרד עורכי הדין של שרון סגל שמנהל את האתר  מרכז המידע להליכי גירושין ודיני משפחה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רפואה אלטרנטיבית: צמחי מרפא המחזקים את הגוף
כאשר אנו קונים לעתים קרובות תרופות בבית המרקחת, אנו לא...
הפעלה למבוגרים, קריוקי לאירועים
אם אתם מחפשים הפעלה למבוגרים או קריוקי לאירועים, הגעתם למקום...
האם כדאי לעבור יישור שיניים שקוף כמבוגר?
מבוגרים רבים, שפספסו את הליך יישור השיניים שלהם בצעירותם, מניחים...
הסיבות המרכזיות בגינן כדאי ללמוד קלינאות תקשורת
תואר ראשון בקלינאות תקשורת מציע נושאי לימוד מרתקים ומספקים, אבל...
טיפים להשגת הגדלת חזה במראה טבעי
הפופולריות של השתלות חזה נמצאת במגמת עלייה מתמדת. מדובר באחד...
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
נפרדים מהאלכוהול אחת ולתמיד
לאחרונה אחת מהאהבות הכי גדולות שיש לכם זה אלכוהול? בלי...
מה חשוב לדעת על תיקון רכב היברידי?
רכבים היברידיים הם רכבים נפוצים ביותר כיום. כך שאם בעבר...
כל מה שנחוץ לבטיחות ותקינות הרכב שלכם
כלי רכב משרתים אותנו כל עוד הם אמינים ותקינים והבטיחות...
סכסוכים משפטיים אזרחיים מנוהלים בידיים טובות
תביעות שאינן קשורות לתחום הפלילי הן תביעות שאזרחים מגישים נגד...