Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך לבחור מתנה לשף חובב או מקצועי?

איך לבחור מתנה לשף חובב או מקצועי?
קרדיט PIXABAY

אחת המגמות המעניינות ביותר במאה ה-21 היא הגידול המשמעותי במספר האנשים שנמשכים לתחום הקולינרי – ולא "רק" בלאכול, אלא גם בלהפיק מטעמים מסוגים שונים. שפים מובילים הפכו לגיבורי תרבות ומובילים תוכניות בשיא הפריים-טיים, ויותר ויותר צעירים וצעירות מתנסים גם הם בבישול, אפייה, צלייה, טיגון וכו', בין אם בבית ובין אם באופן מקצועי. כשאדם מגדיר את עצמו כשף, או מרגיש שף גם בלי הגדרות, מן הראוי להתייחס אליו ככזה, וכשמגיע אירוע שמצדיק הענקת מתנה – יום הולדת, התחלת עבודה חדשה, פרסום בלוג בתחום האוכל ועוד – מומלץ לבחור מתנה שמתאימה לשפים.

קרדיט PIXABAY

מתנה לשף חובב

הרצון להביא לידי ביטוי כישורים קולינריים מובן: אנחנו חיים בעידן של שפע, ישנם אינספור חומרי גלם כולל כאלה חדשים ומרתקים, בכל מקום ניתן למצוא מתכונים מעניינים וכמובן להוסיף להם אינטרפרטציה אישית, וגם המטבחים הביתיים הופכים ליותר ויותר משוכללים. כשמוסיפים לכך תוכניות בישול פופולריות קל להבין מדוע יש לא מעט שפים חובבים. מתנה לשף חובב שאולי עוד יתרגם את הכישרון לעיסוק מקצועי יכולה להיות סט סכינים, סינר חביב, משקל מטבח, מתלה תבלינים, קרש חיתוך מוצלח וגם ספרי בישול. כשמחפשים מתנה מושקעת אפילו יותר האופציות העיקריות הן מיקסר, טאבון וגם סירים ומחבתות איכותיים.

מתנות לשפים מקצועיים

כשמחפשים מתנה לשף מקצועי, האתגר מורכב יותר. אופציה אחת היא לחפש מתנה לבית, ובמקרה כזה אם יש פריט שחסר לו בבית, הוא יהווה מתנה מצוינת. למקום העבודה אין טעם לקנות מתנה כמו סכינים, מחבת או קרש חיתוך משום שמן הסתם יש במקום ציוד מקצועי – אפשר לקנות פריט נוי קטן שישמח אותו בשעות העבודה, אם כי חשוב לזכור שמטבח במסעדה הוא מקום אינטנסיבי מטבעו, ולא תמיד יש מקום לפריטים כאלה.

לברר מה חסר

דרך טובה במיוחד לבחור מתנה לשף, בין אם חובב ובין אם מקצועי, היא לברר מה חסר לו. בדרך כלל לשפים חובבים תמיד יש פריט כזה או אחר שהם חושקים בו כדי לשדרג את המטבח הביתי עוד יותר. אפשר לשאול ישירות בלי להתבייש, ואפשר גם לברר דרך חברים קרובים או קרובי משפחה.

מתנה עם מבע אישי

בכל מקרה מומלץ להוסיף לאותה מתנה לשף שבוחרים מבע אישי. גם הסכין האיכותית ביותר, המחבת המושקעת, הבוצ'ר המרשים או מתלה התבלינים שובה הלב הם לא תחליף לתשומת לב, שהרי בסופו של דבר מתנה היא דרך לבטא רגשות. בהתאם כדאי להוסיף לכל מתנה ברכה שיוצאת מהלב (ולכן תיכנס אל הלב), כשאחת האופציות היא לחרוט את המסר על הפריט עצמו. בפרט ניתן למצוא בחנות מתנות לגבר בוצ'ר עם חריטה וכן סכיני שף עם חריטה. גם על סינר אפשר להדפיס מסר רצוי, מצחיק או רציני.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל מה שנחוץ לבטיחות ותקינות הרכב שלכם
כלי רכב משרתים אותנו כל עוד הם אמינים ותקינים והבטיחות...
סכסוכים משפטיים אזרחיים מנוהלים בידיים טובות
תביעות שאינן קשורות לתחום הפלילי הן תביעות שאזרחים מגישים נגד...
טיפול בחשבוניות שאינן תקינות
הנפקת חשבוניות פיקטיביות היא צורה רווחת של העלמת מס, שמטרתה...
עורך דין המטפל במקרים בהם מדובר על אמירות מזיקות
עורך דין לענייני לשון הרע הוא עורך דין המטפל במקרים...
ליהנות בלי פשרות ומבלי לשלם יותר מדי
יש מוצרים ותרופות שכבר אי אפשר לוותר עליהם משום שהם...
יצירת זיכרונות מרגשים מהבר מצווה
חגיגת בר מצווה היא ללא ספק אירוע מרגש ומשמעותי בחייו...
מסנן האבנית שיבטיח לכם מים צלולים ונקיים
מסנן אבנית לבית מומלץ בקרב אנשים המשתמשים בו והוא הפך...
מהו גמילה מאוקסיקודון וכיצד מתבצע התהליך?
גמילה מאוקסיקודון הוא תהליך מאתגר המתרחש כאשר אדם מפסיק או...
הדרך להפוך את הגינה לנעימה ושימושית יותר
הגינה בביתכם עומדת כאבן שאין לה הופכין? למרות כל הכוונות...
החברה הנכונה לביצוע בדק בית ירושלים
אם אתם בדרך לרכוש נכס נדלני, כאן תמצאו שירות אשר...