Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך לבחור לימודים בשוק ההון?

איך לבחור לימודים בשוק ההון?
לימודים בשוק ההון. צילום: באדיבות pixabay

בחירת מסלול לימודים יכולה להיות משימה קשה ומאתגרת. צעירים ומבוגרים במגזר הדתי בירושלים נחשפים להצעות עבודה רבות בשוק ההון, אך עליהם להשקיע ברכישת השכלה. שוק ההון דינאמי ורחב, הוא משתנה לעיתים קרובות והוא משפיע באופן ישיר על החיים של מאות אלפי אנשים בארץ ובעולם. שוק ההון מעניק אתגר והוא מתאים גם לעובדים שרוצים לשמור על אורח חיים מסורתי ודתי.

רק באמצעות לימודים ניתן להשיג תעודה המאושרת על ידי משרד האוצר והרשות לניירות ערך. התעודה מעניקה יתרון בשוק העבודה והיא מבטיחה קריירה מתגמלת. בנוסף, תחומי הלימודים בשוק ההון עולים בקנה אחד עם שמירה על המסורת ואפשר לבחור מסלולים בהם קיימת הפרדה בין גברים ונשים.

מה הקשר בין עניין אישי וחיי משפחה? 

לימודים בשוק ההון. צילום: באדיבות pixabay

יש כמה טיפים שיכולים לסייע לבחירת קורסים בשוק ההון. הטיפ הראשון הוא לגלות עניין אישי בתחום הלימודים הנבחר. לא מומלץ לבחור תחום רק בגלל שכיום הוא מבטיח תשואה גבוהה, היות וקשה לדעת מה יוליד יום וכיצד ינהג בורא עולם. במילים אחרות, עדיף ללכת עם הלב ולתת עדיפות לקורס שמעניין ומאתגר את הסטודנט ברמה האישית. זו גם דרך מצוינת להבטיח ציונים גבוהים ולהפיק מקסימום תועלת מתקופת ההכשרה.

הטיפ השני הוא לבחור מסלול לימודים שבסיומו ניתן להגיש מועמדות לעבודה שמאפשרת שמירה על חיי משפחה. חוק שעות העבודה אמנם מגן על המגזר הדתי וקובע שכל עובד רשאי להתפלל במהלך יום עבודתו, אך הוא לא מביא לידי ביטוי את עולם הערכים של היהדות. מומלץ להביא בחשבון את החוקים והכללים החלים על עובד המבקש לקיים אורח חיים דתי או מסורתי. בשוק ההון קל מאוד לעשות את זה, כי רוב העבודה נקבעת באופן עצמאי. התייחסות לאורח החיים כבר בבחירת מסלול הלימודים תקנה שקט נפשי ותמנע תסכול. היא גם תסייע לשלב את העבודה והקריירה עם חיי משפחה, להעמיד צאצאים ולהמשיך לזכות במצוות.

החשיבות של היכרות עם מסלולי לימוד

כדאי להקצות לפחות כמה שבועות להיכרות עם מסלולי לימוד. מומלץ להיכנס לעובי הקורה, להשוות בין תכני הקורסים ולקבל המלצות מסטודנטים שכבר סיימו את ההכשרה. יש להבחין בעיקר בין קורסים בשוק ההון שמיועדים למתחילים ונטולי רקע מקצועי או ניסיון, לבין קורסים מתקדמים שבסיומם מקבלים את הרישיון של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. ההבדל בין הקורסים בא לידי ביטוי במספר המשתתפים, בכמות התכנים, במספר שעות הלימוד וגם בעלות. כנסו לאתר זה והתרשמו ממגוון הקורסים המקצועיים בתחום לימודי שוק ההון.

לסיכום, בחירת מסלול לימודים בשוק ההון מתבצעת במגזר הדתי על פי שורה ארוכה של שיקולים. רצוי לבדוק היטב איזה מסלול יאפשר השתלבות מהירה בשוק ההון והיכן ניתן יהיה לשלב על הצד הטוב ביותר בין קריירה ואורח חיים מסורתי. אלו הפרטים הקטנים שעושים הבדל גדול בהשלכות העתידיות של הבחירה.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רשת אמית אבלה וכואבת על נפילתו של הרב אילון וייס הי"ד, מחנך אהוב ואוהב בתיכון אמית איתן מעלה אדומים
הרב אילון וייס, מחנך כיתה י' היה דמות מרכזית בבית...
ציוני הדרך המשמעותיים ביותר בטיול לבודפשט
בודפשט היא עיר אירופאית מעניינת ויעד חופשה פופולרי בתקציב נמוך....
מתחדשות בבירה: חן אמסלם, טליה עובדיה, ליבר בלילתי ומירי כהן במינגלינג אופנתי באירוע לרגל השקת סניף הדגל הראשון של מותג האופנה RESERVED בירושלים
כ 250 מוזמנים הגיעו השבוע לחגוג בירושלים את פתיחת סניף...
מותג האופנה RESERVED מגיע לראשונה לירושלים ופותח סניף דגל בקניון עזריאלי ירושלים בהשקעה הנאמדת ב- 6 מיליון ₪
מותג האופנה RESERVED, המצוי בהתפתחות גדולה מאוד באירופה ולאחר פתיחת...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
דברי הנשיא בטקס האזכרה הממלכתי ליהודי אתיופיה שניספו בדרכם לישראל
"שימלה שימלה, אגראצ'ין ירוסלם דנה?" - "חסידה חסידה, מה שלום...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...
יום ירושלים באתרי פמ"י
טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש לקהל לרגל יום ירושלים מה? טיילת...
למה אתם לא יכולים לנהוג בלי ביטוח
אנחנו, בני האדם, אוהבים וודאות. אבל אתם יודעים מה אין...