Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך לבחור לימודים בשוק ההון?

איך לבחור לימודים בשוק ההון?
לימודים בשוק ההון. צילום: באדיבות pixabay

בחירת מסלול לימודים יכולה להיות משימה קשה ומאתגרת. צעירים ומבוגרים במגזר הדתי בירושלים נחשפים להצעות עבודה רבות בשוק ההון, אך עליהם להשקיע ברכישת השכלה. שוק ההון דינאמי ורחב, הוא משתנה לעיתים קרובות והוא משפיע באופן ישיר על החיים של מאות אלפי אנשים בארץ ובעולם. שוק ההון מעניק אתגר והוא מתאים גם לעובדים שרוצים לשמור על אורח חיים מסורתי ודתי.

רק באמצעות לימודים ניתן להשיג תעודה המאושרת על ידי משרד האוצר והרשות לניירות ערך. התעודה מעניקה יתרון בשוק העבודה והיא מבטיחה קריירה מתגמלת. בנוסף, תחומי הלימודים בשוק ההון עולים בקנה אחד עם שמירה על המסורת ואפשר לבחור מסלולים בהם קיימת הפרדה בין גברים ונשים.

מה הקשר בין עניין אישי וחיי משפחה? 

לימודים בשוק ההון. צילום: באדיבות pixabay

יש כמה טיפים שיכולים לסייע לבחירת קורסים בשוק ההון. הטיפ הראשון הוא לגלות עניין אישי בתחום הלימודים הנבחר. לא מומלץ לבחור תחום רק בגלל שכיום הוא מבטיח תשואה גבוהה, היות וקשה לדעת מה יוליד יום וכיצד ינהג בורא עולם. במילים אחרות, עדיף ללכת עם הלב ולתת עדיפות לקורס שמעניין ומאתגר את הסטודנט ברמה האישית. זו גם דרך מצוינת להבטיח ציונים גבוהים ולהפיק מקסימום תועלת מתקופת ההכשרה.

הטיפ השני הוא לבחור מסלול לימודים שבסיומו ניתן להגיש מועמדות לעבודה שמאפשרת שמירה על חיי משפחה. חוק שעות העבודה אמנם מגן על המגזר הדתי וקובע שכל עובד רשאי להתפלל במהלך יום עבודתו, אך הוא לא מביא לידי ביטוי את עולם הערכים של היהדות. מומלץ להביא בחשבון את החוקים והכללים החלים על עובד המבקש לקיים אורח חיים דתי או מסורתי. בשוק ההון קל מאוד לעשות את זה, כי רוב העבודה נקבעת באופן עצמאי. התייחסות לאורח החיים כבר בבחירת מסלול הלימודים תקנה שקט נפשי ותמנע תסכול. היא גם תסייע לשלב את העבודה והקריירה עם חיי משפחה, להעמיד צאצאים ולהמשיך לזכות במצוות.

החשיבות של היכרות עם מסלולי לימוד

כדאי להקצות לפחות כמה שבועות להיכרות עם מסלולי לימוד. מומלץ להיכנס לעובי הקורה, להשוות בין תכני הקורסים ולקבל המלצות מסטודנטים שכבר סיימו את ההכשרה. יש להבחין בעיקר בין קורסים בשוק ההון שמיועדים למתחילים ונטולי רקע מקצועי או ניסיון, לבין קורסים מתקדמים שבסיומם מקבלים את הרישיון של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. ההבדל בין הקורסים בא לידי ביטוי במספר המשתתפים, בכמות התכנים, במספר שעות הלימוד וגם בעלות. כנסו לאתר זה והתרשמו ממגוון הקורסים המקצועיים בתחום לימודי שוק ההון.

לסיכום, בחירת מסלול לימודים בשוק ההון מתבצעת במגזר הדתי על פי שורה ארוכה של שיקולים. רצוי לבדוק היטב איזה מסלול יאפשר השתלבות מהירה בשוק ההון והיכן ניתן יהיה לשלב על הצד הטוב ביותר בין קריירה ואורח חיים מסורתי. אלו הפרטים הקטנים שעושים הבדל גדול בהשלכות העתידיות של הבחירה.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
"אשרי האיש" תערוכת תמונות קווילטינג (עבודת טלאים) של האומנית מרלן סנדרס (1948–2022)
תערוכה המציגה פן אחר של אומנות הקווילטינג. לא שימושן הפופולארי ככיסויי...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
פסטיבל הקולנוע ירושלים: אור סיגולי יחליף את אלעד סמורזיק כמנהל האמנותי של הפסטיבל
אלעד סמורזיק, המנהל האמנותי של הפסטיבל בעשור האחרון, הודיע על...
סקיצות חלוקה בחישוב מדויק
עולם הסקרים והמיפוי עבר כברת דרך ארוכה עם התקדמות הטכנולוגיה....
נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר בישיבת ההסדר בירוחם שאיבדה שמונה מבוגריה במערכה והתייחס לנפילתם של 24 לוחמי צה״ל
״התחלנו את היום בבשורה מרה מאוד, על אובדנם ונפילתם של...