Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך כותבים ברכה אישית מהלב?

איך כותבים ברכה אישית מהלב?
credit pixabay

על החשיבות שבכתיבת הברכה הנכונה

בין אם מדובר ביום הולדת, יום האהבה או יום נישואין – ישנה חשיבות גדולה בכתיבת ברכה אישית מהלב לאדם שאנחנו אוהבים. ברכה היא דרך מצוינת להביע אהבה, הערכה גדולה וחיבה לאדם שאנחנו אוהבים, דבר שאנחנו לא תמיד מוצאים אליו פנאי וזמן בשגרה. עם זאת, רבים מאיתנו מתקשים במציאת המילים הנכונות בזמן הכתיבה ולכן על אף הנכונות, לא מצליחים לכתוב את הברכה המושלמת לאדם שהם אוהבים. בשביל לסייע לכם במלאכת הכתיבה, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שאולי יוכלו לעזור. בהצלחה!

התחילו בלחפש השראה

החלק אולי המשמעותי ביותר בכתיבת הברכה ליום הולדת או מועד מיוחד חגיגי אחר, הוא לנסות להבין מה אנחנו רוצים בעצם להגיד. לכן, עוד לפני שאתם מתמקמים בשולחן העבודה, התחילו בלחפש השראה. את ההשראה תוכלו לקבל משיחות בוואטסאפ עם האדם הקרוב, תמונות מטיולים וחוויות משותפות שצברתם במרוצת הזמן ואפילו – ברכות באינטרנט. ברכה מהלב צריכה להתייחס למה שהופך את האדם הקרוב אליכם לכל כך מיוחד בכלל ולכל כך מיוחד עבורכם. ולכן, הדבר הראשון שחשוב שתעשו, הוא להיזכר בכך.

בנו שלד כללי

אחרי שמצאתם קצת השראה, הגיע הזמן לעשות סדר בבלגן. "שלד" למבנה הברכה יכלול את רצף הדברים שאתם רוצים להגיד בצורה מאוד מופשטת ובסיסית ואת אותן הנקודות שחשוב מאוד שלא תשכחו. כתיבת השלד תאפשר לכם לארגן את הדברים בצורה שהיא הגיונית לוגית ומהווה הכנה טובה במיוחד לכתיבה של הברכה בפועל.

כתבו טיוטה ראשונית

עכשיו כשיש לכם שלד, הגיע הזמן לכתוב את הברכה. התמקמו באזור שנוח לכם לכתיבה – בית קפה רגוע או לחילופין שולחן העבודה בבית האהוב, והתענגו על כוס משקה חם. עכשיו כשהסביבה שלכם מוכנה, תוכלו להתחיל במלאכת הכתיבה. מלאו את הדף בשטף וללא הפסקות ובכך תוכלו להנות מהכתיבה שהיא הכי אישית, מקורית ומיוחדת.

אחרי שתשלימו את כתיבת הטיוטה, תוכלו להמשיך ולבצע הגהה לברכה, לשנות מילים ולוודא שישנו קשר הגיוני בין הפסקאות והשורות. תוכלו כמובן להתייעץ גם עם אנשים שקרובים אליכם. לאחר המחשבה המעמיקה לבסוף תגיעו לגרסה המושלמת.

מגוון אפשרויות הכתיבה הוא אינסופי

האמת היא שאין ברכה אחת שהיא מושקעת ומיוחדת מהאחרות – ניתן להביע את עצמנו בשלל דרכים וצורות ולהביע דרכן את האהבה שאנחנו רוכשים לאדם הקרוב אלינו. ולכן, יכול להיות מדובר כמובן בברכה ארוכה ומרגשת, אך לחילופין תוכלו לכתוב ברכה קצרה ומשעשעת, ברכה בחרוזים ואפילו ברכה שמכילה כמה ציטוטים מעוררי השראה.

בסופו של דבר, מה שחשוב זה שבברכה שאתם כותבים תביעו את עצמכם, את התחושות שלכם ואת האהבה העמוקה שאתם רוחשים לאדם שקרוב אליכם. ברכה אישית מהלב תרגש את האדם הקרוב אליכם ותעשה לו הרבה שמח.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
במילים פשוטות, מה כולל טיפול באלכוהול וסמים?
כאשר אתם צריכים טיפול בהתמכרויות, אתם עשויים לקבל אותו דרך...
מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...