Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

אטרקציה תיירותית חדשה בעיר

אטרקציה תיירותית חדשה בעיר

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית ירושלים אישרה הפעלתו של כדור תצפית פורח עולה ויורד  לגובה של כ- 150 מטר, המאפשר תצפית מרהיבה על העיר, כל רבע שעה. הפעלתו של הכדור, המופעל ע"י הליום שהינו גז ידידותי לסביבה: אינו נפיץ, אינו דליק ובטיחותי על-פי תקנים בינלאומיים מוקפדים, תתבצע במתחם התחנה הראשונה בירושלים בכל עונת השנה, ובכל פעם יוכלו לעלות על הכדור כ- 30 אנשים בכל גיל, כולל ילדים. מערכות תצפית מסוג זה פועלות בבירות ברחבי העולם כולו מזה שנים רבות וזוכות להצלחה רבה.

 כאשר לא יהיה פעיל בתחום תצפיות הנוף, ישמש הכדור לצורכי הקרנה של סרטים ומשחקים והשימוש בו יכלול הדרכות בשפות שונות. הפרויקט הינו פרויקט תיירותי ירוק וידידותי לסביבה, כאשר יצור החשמל להפעלתו מושג בין השאר מעליית הכדור וירידתו.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת אמר כי "כשיוצב בקרוב כדור התצפית הפורח, יהיה ניתן לראות את יופייה של ירושלים לא רק מלמטה, אלא גם ממעוף הציפור. מחתם התחנה החדש שאישרנו היום את הרחבתו ולצידו פארק המסילה שהקמנו הפכו להיות מוקד משיכה אטרקטיבי לכל המשפחה".

רמי סימני, יזם פרויקט "העין של ירושלים" ציין כי "מדובר באטרקציה תיירותית שלא הייתה כמוה בארבעים השנים האחרונות מאז שאוחדה לה העיר יחדיו. המבקרים יוכלו להגשים חלום בין 2,000 שנים ולראות את נופה מרהיב של ירושלים של מעלה ממעוף הציפור".

בנוסף, אישרה היום הוועדה המקומית בעירייה להרחיב את מתחם התחנה הראשונה צפונה, עד לקצה מסילת הרכבת. במסגרת הבקשה יפותח המרחב הציבורי ויוצבו מבנים ניידים שישמשו לצורכי תרבות, פנאי ובילוי. כמו כן,  תשוחזר סככת הקטרים ההיסטורית שנהרסה, יוצב קטר היסטורי שישוחזר, ויוצב כדור התצפית הפורח, כל זאת ברוח המתחם שנפתח לפני כשלושה חודשים וזוכה להצלחה רבה.

כמו כן, אישרה הוועדה הסבת שני מבנים הנמצאים לאורך פארק המסילה ששימשו בעבר לצורכי תפעול של הרכבת כקיוסקים או פעילות מסחר – לטובת המבקרים והמטיילים לאורך פארק המסילה.

שני המבנים המדוברים הינם בית הכוון (מאחורי מבנה חברת חשמל, ליד מגרש החניה), ששימש בעבר לצורכי הכוונת תנועה של הרכבת, וביתן השומר (בצומת הפארק ודרך בית לחם – צומת הכניסה לקולוני), אשר בו הוצב שומר שהיה אחראי על הרמת והורדת מחסום הרכבים בעת חציית הרכבת את כביש דרך בית לחם.

יש לציין כי פארק המסילה מהווה טיילת ושדרה עירונית והסבת המבנים נולדה מתוך ראייה אורבאנית של הוספת שימושים מסחריים,  במשורה, לאורך התוואי, כל זאת לשירות הפארק ולטובת המשתמשים והמבקרים בו.

גורמי תיירות בכירים בעיר ציינו בסיפוק כי מבחינתם הפרויקט הוא הגשמה של חלום ולהערכתם יביא לעליה משמעותית בביקור ובלינות התיירים בירושלים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אות נשיא המדינה להתנדבות הוענק בטקס מרגש במשכן הנשיא לשני מתנדבי מגן דוד אדום
בטקס הענקת אות נשיא המדינה להתנדבות שהתקיים במשכן הנשיא, אתמול...
בטקס מרגש העניק נשיא המדינה את 'אות הנשיא להתנדבות' לשנת תשפ"ד
ואלו הזוכים: ואחיד אלהוזייל, סמי אלקרינאוי, פלאח אמל, סולומון ביטון,...
לפני יציאתם למשחקים בפריז, נשיא המדינה אירח את המשלחות האולימפיות והפראלימפיות ובירך אותן בברכת הצלחה
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י״ג בסיון,...
רוברט סטירנס, אחד המנהיגים המוכרים בעולם הנוצרי, הקדיש את פרס ירושלים אותו קיבל, לזכרו של הלוחם, קצין ימ"מ, ארנון זמורה ז"ל, שנהרג בפעולת חילוץ ארבעת בני הערובה
הבישוף רוברט סטירנס, מנהיג ארגון 'כנפי נשרים', אחד המנהיגים המוכרים...
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו אתמול את השחקן...
הסנאטורית בדימוס מישל באקמן נפגשה עם נשיא המדינה ויו''ר הכנסת, ודנה איתם בסכנות שבתקנות החדשות שמבקש לאשר ארגון הבריאות העולמי
הסנאטורית לשעבר מישל באקמן, ביקרה בישראל בין היתר על מנת...